Vioolleraar zoekt relatie muziek en architectuur

7 november 2006, 10:04
Muziek en architectuur hebben veel gemeen met elkaar. Beide kunsten kennen ook gemeenschappelijke termen zoals vorm, ritme en kleur. Vioolleraar Ferdinand Kornet ging met zijn leerlingen op onderzoek uit, op zoek naar de relatie tussen muziek en architectuur.

Zondag zal bij Architectuurcentrum Rondeel (Deventer) een middag gewijd zijn aan architectuur en muziek. Kornet heeft een project georganiseerd over de verbinding tussen de twee thema’s. Samen met de Deventer architect Maarten Douwe Bredero en binnenhuisarchitect Theo Franken zal Kornet in op de relatie tussen muziek en architectuur. Bredero leidt de middag in met een stelling over ‘architectuur als gestolde muziek’. Volgens hem is er veel verwantschap tussen beide maar werkt muziek veel directer, en is het noodzakelijk om architectuur uit te leggen voor een goede waardering.

Maar hoe werkt dat precies, de relatie tussen muziek en architectuur? Volgens Kornet zit de overeenkomst tussen bijvoorbeeld het liedje ‘Altijd is kortjakje ziek’ en het pand van de Nieuwe Chinese Muur aan de Keizerstraat, waarop hij uitzicht heeft vanuit zijn kantoor, hem in de structuur. Het liedje heeft een ABA-opbouw: een begin, een middendeel en een herhaling van het begin. In hoofdzaak heeft het genoemde gebouw hetzelfde ritme. Latere bijbouwsels buiten beschouwing gelaten is in het gebouw een middendeel (B) te onderscheiden met twee gelijke zijvleugels (A en A).

Samen met zijn leerlingen trok Kornet erop uit om muziek te spelen bij gebouwen in de nabijheid van de Leeuwenkuil. Tijdens de middag in Rondeel is een belangrijke rol weggelegd voor de maquette van het nieuwe stadskantoor in Deventer, dat deze dag voor het laatst te zien zal zijn. Kornet en zijn studenten zullen een muzikale reactie geven op het ontwerp. Theo Franken laat een aantal muziekstukken horen waarvan hij vindt dat ze passen bij het nieuwe stadskantoor.

Bron: Stentor

Trefwoorden

muziek

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor zestig seniorenwoningen in groen landschap Hoorn

Gisteren, 16:39

Woongemeenschap van Woonwerk Architecten in Winkelsteeg speelt in op maatschappelijke opgaven

Gisteren, 15:41

Frank Havermans 'stut' Nijmeegs Besienderhuis met houten constructie

Gisteren, 14:33

Bozar wijdt gerenoveerde Zaal M en Studio in

Gisteren, 11:56

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

Gisteren, 17:28

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

Gisteren, 13:13

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

Gisteren, 09:17

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

12 februari, 11:30

Vlaanderen in beroep in rechtszaak om Limburgs tramdebacle

12 februari, 10:30

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

11 februari, 2:38
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan