Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen
Copyright: Hugo Thomassen

Nieuwe functie en uitstraling voor voormalig tribunegebouw Pinkpop-terrein

18 juni, 11:33
Naast de gebruikelijke veranderingen op het festivalterrein zullen bezoekers van Pinkpop dit weekend opkijken van het nieuwe uiterlijk van een belangrijk herkenningspunt. Het voormalige tribunegebouw van de draf- en renbaan is getransformeerd, waarbij het tevens van een andere gevel werd voorzien. Dat meldt dreessen willemse architecten, dat verantwoordelijk is voor het ontwerp.

Het gebouw was technisch en functioneel verouderd en stond op de lijst om vervangen te worden door nieuwbouw. De structuur van staal en beton bood echter kansen voor een tweede leven met nieuwe functies en behoud van het oorspronkelijke karakter, meldt dreessen willemse. Het gebouw fungeert nu als een multifunctionele locatie die het hele jaar door kan worden ingezet voor activiteiten en evenementen.

De contouren van het bestaande gebouw zijn behouden, alleen worden afzonderlijke elementen zoals het ‘torentje’ aan de zijkant meer geaccentueerd. De nieuwe buitengevel is als een lichtgewicht isolatieschil rondom de bestaande structuur getrokken. De zon geeft de koperkleurige gevelbanden van geprofileerde metaalplaten en kozijnen steeds een andere uitstraling, die volgens dreessen willemse rijk is aan schaduw en reflectie.

Het gebouw kent royale verdiepingsvloeren, die in de nieuwe situatie overgaan in balkons. Het interieur kent een ‘stage’-atmosfeer, bepaald door de blootgelegde beton- en staalstructuur, zwarte vlakken en zichtbare installaties. De doorlopende raampartijen zorgen ook van binnenuit zicht op het Megaland-terrein.

Behalve door het aanbrengen van de isolerende buitenschil is het gebouw verduurzaamd door een ‘all-electric’ en gebruiksgestuurde installatie te realiseren. De uitkragende daken en balkons vormen luifels tegen de zon, waardoor de koellast van het gebouw afneemt terwijl het uitzicht op de renbaan behouden blijft. Door de flexibele opzet kan het gebouw eenvoudig worden aangepast aan toekomstige wensen.

In het ontwerpproces werd nauw samengewerkt met experts op het gebied van organisatie en techniek voor evenementen en festivals. Het gebouw functioneert tijdens grote evenementen als commandopost, productielocatie en crisiscentrum tegelijk. Complexe logistieke en veiligheidseisen zijn geïntegreerd in het ontwerp. Het gebouw vormt het technische hart van Megaland, met onder meer geavanceerde installaties voor communicatie, geluidstechniek.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan