Copyright: Boon Edam
Copyright: Boon Edam

Boon Edam Nederland behaalt Safety Culture Ladder Trede 4

17 februari, 10:40
Boon Edam Nederland heeft in januari de certificering Safety Culture Ladder (SCL) Trede 4 behaald. Daarmee is het bedrijf het eerste binnen de automatische deurenbranche dat dit hoge niveau van veiligheidsbewustzijn aantoonbaar heeft gerealiseerd, zo laat het weten. De certificering onderstreept volgens Boon Edam haar structurele aandacht voor veiligheid, gedrag en cultuur, niet alleen binnen de eigen organisatie, maar in de hele keten.

Veiligheid vraagt meer dan regels en procedures, benadrukt Boon Edam. De Safety Culture Ladder is een instrument dat organisaties beoordeelt op hun veiligheidscultuur en veiligheidsbewustzijn. Waar traditionele veiligheidsmaatregelen vaak focussen op techniek en afspraken, richt de SCL zich nadrukkelijk op menselijk gedrag: hoe medewerkers omgaan met risico’s, elkaar aanspreken en veiligheid verankeren in het dagelijks werk.

Trede 4: veiligheid als vanzelfsprekend onderdeel van het werk
Trede 4 van de Safety Culture Ladder betekent dat veiligheid binnen Boon Edam niet afhankelijk is van toezicht of instructies, maar breed wordt gedragen en actief wordt toegepast, legt de onderneming uit. Medewerkers spreken elkaar aan, melden onveilige situaties en nemen verantwoordelijkheid, ook als dat betekent dat werk wordt stilgelegd.

“Trede 4 bereik je niet met een handboek of een eenmalige audit”, zegt Dirk Aldenzee, Managing Director van Boon Edam Nederland. “Dit gaat over houding en gedrag, iedere dag opnieuw. We zijn er trots op dat veiligheid bij Boon Edam niet iets is wat ‘moet’, maar iets wat vanzelfsprekend is geworden. Voor onze medewerkers, voor onze partners en uiteindelijk ook voor de kwaliteit die we leveren aan onze klanten.”

Relevantie in een sector in beweging
Het behalen van Trede 4 komt op een moment waarop veiligheid nadrukkelijker wordt verankerd in aanbestedingen. Vanuit de Governance Code Veiligheid in de Bouw (GCVB) is Veiligheid in Aanbestedingen (ViA) ingevoerd, waarbij opdrachtgevers aantoonbaar veiligheidsbewustzijn vragen van hun ketenpartners. Vanaf 1 juli 2026 wordt Safety Culture Ladder Trede 3 daarbij de norm voor veel opdrachtgevers.

Boon Edam loopt hier bewust op vooruit, zo stelt de onderneming. Door nu al Trede 4 te behalen, toont het bedrijf aan dat veiligheid niet wordt gezien als een vinkje in een aanbesteding, maar als een strategisch onderdeel van professioneel ondernemerschap, aldus Boon Edam.

Veiligheid in de hele keten
Als leverancier en servicepartner in complexe bouw- en renovatieprojecten werkt Boon Edam dagelijks samen met aannemers, installateurs en opdrachtgevers. Juist in die samenwerking is een gedeeld veiligheidsniveau cruciaal.

Aldenzee: “Veiligheid stopt niet bij onze voordeur. We werken in bouwomgevingen waar meerdere partijen samenkomen. Dan is het essentieel dat iedereen dezelfde veiligheidsambitie heeft en elkaar daarop aanspreekt. Met deze certificering laten we zien dat wij daarin onze verantwoordelijkheid nemen.”

Over Safety Culture Ladder
De Safety Culture Ladder is ontwikkeld om veiligheidsbewustzijn meetbaar en bespreekbaar te maken. De ladder kent vijf treden, waarbij elke trede een hoger niveau van volwassenheid in veiligheidscultuur vertegenwoordigt. De certificering wordt uitgevoerd door onafhankelijke, geaccrediteerde instellingen en is gebaseerd op interviews, observaties en objectief bewijs.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

Gisteren, 15:15

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

Gisteren, 13:57

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

Gisteren, 11:05

Vincent Bijlo en Berlage Saxophone Quartet brengen iconisch ontwerp van Berlage tot leven

17 februari, 3:50

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

Gisteren, 16:29

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

Gisteren, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

Gisteren, 09:09

Nederland en Vlaanderen maken afspraken over stikstofuitstoot

17 februari, 2:51

Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

17 februari, 10:39

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

16 februari, 1:34
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan