Copyright: TBE-ZA Architecten
Copyright: TBE-ZA Architecten

Boon Edam start grote renovatie hoofdkantoor Edam

31 maart 2022, 11:51
Koninklijke Boon Edam heeft in 1970 het hoofdkantoor gevestigd in Edam, aan de Ambachtstraat 4. In de loop der decennia heeft de onderneming er gebouwen toegevoegd, gerenoveerd en opgeknapt, maar het kantoorgedeelte is nu toe aan een grootschalige vernieuwing. Daartoe is een ontwerp gemaakt door TBE-ZA Architecten.

Het pand dat Boon Edam in 1970 liet realiseren aan de Ambachtstraat was destijds een prijswinnend gebouw in de gemeente Edam-Volendam. In de afgelopen 50 jaar heeft de onderneming gebouwen op het omliggende bedrijventerrein toegevoegd en renovaties uitgevoerd. Ook het kantoorgedeelte heeft het noodzakelijke onderhoud gehad, maar een grootse verbouwing is achterwege gebleven.

Premium minimalisme
Dat was inmiddels wel nodig en in december 2021 is gestart met een grootschalige renovatie van binnen en van buiten. “De duurzaamheid van het huidige pand kan vele malen beter en de indeling sluit niet meer aan bij onze nieuwe manieren van (samen)werken”, aldus Niels Huber, CEO en eigenaar van de Boon Edam Group. “Daarnaast past de uitstraling van het huidige gebouw niet meer bij ons premium merk.”

Het nieuwe kantoorgebouw gaat naadloos aansluiten bij het Boon Edam-designprincipe: Premium Minimalisme, aldus de onderneming. Er wordt een aantrekkelijke werkomgeving gecreëerd, die niet alleen mooi en gedegen is, maar ook flexibel, comfortabel, functioneel en inspirerend, zo meldt Boon Edam.

Bijzondere elementen
Als architect is TBE-ZA Architecten betrokken bij het project. “Het bestaande gebouw wordt volledig gestript en deels gesloopt om met een nieuwe uitstraling aansluiting te vinden bij het ambitieniveau van Boon Edam”, legt het bureau uit. “De ritmiek in de gevel zorgt voor een rustig en helder ontwerp, waar de nadruk ligt op de horizontaliteit van de langgerekte gevels met de integratie van bijzondere elementen, zoals een innovatieve tourniquet.”

Volgens het architectenbureau blijft de doorlooptijd van de bouw tot een minimum beperkt door van buiten naar binnen te werken. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van prefab gevelelementen. De verbouwing moet in 2023 zijn afgerond.

150 jaar
Dat betekent voor Boon Edam dubbel feest. Niet alleen kan de onderneming dan het nieuwe kantoor feestelijk openen, ook bestaat het bedrijf – in 1873 opgericht in Amsterdam – dan 150 jaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Glasgebouw op Strijp-S in Eindhoven krijgt nieuw leven als woongebouw

2 uur geleden

VORM koopt voormalige boekweitfabriek in Rotterdamse Piekstraat

Vandaag, 11:59

Nieuwe partners Powerhouse Company gaan vestiging in Nairobi leiden

Vandaag, 10:53

Limburgse bessenplantage uitgebreid met (on)opvallende groepsaccommodatie

Gisteren, 14:47

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

3 uur geleden

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

Vandaag, 09:56

Kenniscentrum: veel studenten zoeken niet meer naar kamer

Gisteren, 12:08

Ronald Schleurholts gestart als hoogleraar Heritage & Design aan TU Delft

Gisteren, 11:22

Energiekosten huishoudens Randstad lager dan in rest van het land

3 september, 12:27

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

2 september, 11:58
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan