Nederland telt voor het eerst meer ouderen dan jongeren

2 uur geleden
In Nederland wonen voor het eerst meer ouderen dan jongeren. Ongeveer 3,76 miljoen mensen zijn 65 jaar of ouder, terwijl er bijna 3,72 miljoen mensen van jonger dan 20 zijn. Statistiekbureau CBS zegt dat dit zowel door vergrijzing als door migratie komt.

Het CBS heeft ook ongeveer een halve eeuw vooruitgekeken. Volgens de prognose heeft Nederland rond 2070 waarschijnlijk ruim 20,6 miljoen inwoners. Dat komt overeen met eerdere berekeningen. Iets minder dan 5,4 miljoen van hen zullen 65 of ouder zijn, terwijl bijna 4,1 miljoen mensen dan jonger dan 20 zijn, schat het bureau.

Er zijn niet alleen meer ouderen, maar ze worden ook ouder. Momenteel zijn er ruim 900.000 mensen van 80 jaar of ouder, en dat loopt in de komende decennia waarschijnlijk op tot zo'n 2,1 miljoen. In diezelfde periode stijgt het aantal 99-plussers vermoedelijk van ongeveer 4400 naar ruim 38.000.

De groep tussen de jongeren en ouderen in zit in de werkzame leeftijd. Hun belastinggeld betaalt het onderwijs voor jongeren en de zorg voor ouderen. Momenteel is 59 procent van de bevolking 20 tot 65 jaar oud. Over ongeveer 15 jaar is dat gedaald naar 55 procent.

Het exacte aantal inwoners rond 2070 is heel moeilijk te voorspellen. Het aantal zou kunnen uitkomen op 17,5 miljoen. Dat is minder dan de ongeveer 18,1 miljoen inwoners van nu. Maar het aantal mensen in Nederland zou ook kunnen oplopen tot bijna 24 miljoen.

Het CBS verwacht dat er in de komende decennia meer baby's worden geboren dan er mensen overlijden. Nu is dat nog andersom.

Hoe snel het aantal mensen in Nederland groeit, hangt ook af van migratie. Mensen verhuizen naar Nederland om te komen werken of om asiel te vragen, terwijl anderen juist terugkeren naar het land waar ze vandaan kwamen. Het CBS verwacht dat de immigratie in de komende jaren afneemt en de emigratie toeneemt. Ook dan komen er waarschijnlijk wel meer mensen binnen dan er vertrekken, maar het verschil wordt kleiner.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Realisatie woningbouwproject De Bund op Katendrecht van start

2 uur geleden

Open Call voor Folly Art Norg 2026

Gisteren, 11:49

Inschrijving voor Gouden Piramide 2026 geopend

Gisteren, 09:59

Faculteit ITC Universiteit Twente onderscheiden met Abe Bonnema Architectuurprijs 2025

12 december, 5:30

Renovatie Helderse vuurtoren Lange Jaap blijkt mogelijk

1 uur geleden

KNVB praat verder met Almere en Zeist over nieuw complex

Gisteren, 12:28

Datacenters gebruiken evenveel stroom als twee miljoen woningen

Gisteren, 10:53

RIVM: verbeterde luchtkwaliteit leidde tot afname sterfte

12 december, 12:27

Zuid-Holland: met dubbel agrarisch ruimtegebruik stroom voor 700.000 huizen

12 december, 11:06

Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

11 december, 3:13
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan