Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Amvest
Copyright: Amvest

Bouw woningbouwproject Dialogue in Werkstad Overamstel gestart

14 oktober 2024, 16:49
In Amsterdam is gestart met de transformatie van een voormalig onderwijspand tot woongebouw. Onder de naam Dialogue biedt het complex straks plaats 430 woningen in verschillende segmenten. Cruz Y Ortiz Arquitectos is verantwoordelijk voor het ontwerp.

Dialogue is onderdeel van een gebiedstransformatie waarbij een bedrijventerrein wordt omgevormd tot het gemengd gebied Werkstad Overamstel. Het gebouw bestaat na de verwachte oplevering in de zomer van 2027 uit 197 middenhuurwoningen, 123 sociale huurwoningen, 110 koopwoningen en 42 zorgwoningen. In de plint is ruimte voor commerciële functies.

Het bijna 47.500 m² omvattende Dialogue krijgt een driehoekige opzet, met aan beide kanten van het complex een respectievelijk vijftig en zeventig hoge woontoren. De torens zijn met elkaar verbonden via trapsgewijs aflopende volumes rond de centrale binnentuin, die onder meer dient als ontmoetingsplaats voor de bewoners.

De koopappartementen variëren van 39 tot 83 m² en liggen op de negende tot en met de 22e verdieping. Dankzij de samenwerking met de gemeente Ouder-Amstel zijn er, voor een deel van de koopwoningen, startersleningen beschikbaar gesteld. Daarnaast krijgen geïnteresseerden met zogenaamde vitale beroepsgroepen die in Ouder-Amstel werken, zoals leraren, agenten en zorgmedewerkers, voorrang bij de toewijzing van woningen.

Amvest
Het project wordt ontwikkeld door Amvest en COD. Pleijsier Bouw is verantwoordelijk voor de realisatie. De zorgwoningen maken deel uit van ‘Het Gastenhuis’, een woonvoorziening voor mensen met dementie, welke is aangekocht door Amvest Living & Care Fund. De sociale huurwoningen zijn gekocht door woningcorporatie Lieven De Key en de midden huurwoningen komen in beheer van het Amvest Residential Core Fund.

Behalve de genoemde functies biedt Dialogue plaats aan zorgvoorzieningen, creatieve werkplekken, horeca en een kleinschalige supermarkt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SAWA verkozen tot BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

1 minuut geleden

Onderzoek en publicatie bepleiten waardenrijke woongebouwen

Vandaag, 14:31

IABR landt dit najaar in Piekfabriek in Rotterdam-Zuid

Vandaag, 11:12

Studio Groen+Schild ontwerpt atelier voor kunstenaarsduo Spacecowboys

Vandaag, 10:33

Gemeente Sittard-Geleen viert 25-jarig jubileum met architectuurprijs

Vandaag, 13:39

Groene Hart kan volgend jaar alsnog opengaan voor windturbines

Vandaag, 12:16

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

2 juni, 2:31

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

2 juni, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

1 juni, 1:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

1 juni, 12:17
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan