Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

15 Experimenten voor bouwen in rivierbed

29 augustus 2005, 10:20
Minister Dekker (VROM) heeft 15 locaties aangewezen voor experimenten met aangepast bouwen in het rivierbed. Op diverse plaatsen zijn in het winterbed van de grote rivieren door de beleidslijn Ruimte voor de Rivier ruimtelijke en economisch wenselijke ontwikkelingen tot stilstand gekomen. Met de experimentenlijst voor aangepaste bouwvormen (bijvoorbeeld drijvend of op palen) krijgen de locaties weer een impuls. Dat schrijft minister Dekker mede namens staatssecretaris Schultz in een brief aan de betrokken provincies.

De lijst met de locaties was al aangekondigd in de Nota Ruimte voor de ruimtelijk inrichting van het land. De experimenten moeten winst opleveren voor de rivier. Wil een gemeente iets realiseren op de aangewezen locatie dan moeten er rivierverruimende maatregelen elders worden genomen. Ook mogen de plannen geen belemmeringen vormen voor toekomstige ontwikkeling van de rivieren.

De lijst bestaat uit locaties met een recreatieve bestemmingen of waar waardevolle leegstaande cultuurhistorische gebouwen staan die dreigen te vervallen. Verder gaat het om oude verpauperde stadsranden waar gemeenten de ruimtelijke kwaliteit willen verbeteren.

Het gaat om:
- Waalfront, gemeente Zaltbommel - Stadsblokken-Meinerswijk, gemeente Arnhem - Stadsfront, gemeente Tiel - IHC-terrein Krimpen a/d Lek, gemeente Nederlek - Koninginnedijk, gemeente Grave - Steenfabriek De Koppenwaard Angerlo, gemeente Zevenaar - Steenfabriek De Bunswaard, gemeente Beuningen - Steenfabriek De Plasserwaard, gemeente Wageningen - Voormalig steenfabrieksterrein Vuren, gemeente Lingewaal - Recreatiegebied De Gouden Ham, gemeente West Maas en Waal - Zandmeren Kerkdriel, gemeente Maasdriel - Lithse Ham, gemeente Lith - Maasplassen, gemeenten Thorn, Heel, Haelen, Roggel en Neer, Swalmen, Roermond en Maasbracht - Recreatiegebied Leuken, gemeente Bergen - Uitplaatsing glastuinbouw Hout-Blerick/Baarlo, gemeenten Venlo en Maasbree

Met de experimentenlijst geven minister Dekker en staatssecretaris Schultz meer ruimte voor mogelijke ontwikkelingen in het rivierbed. De beleidslijn Ruimte voor de Rivier is geëvalueerd en wordt op dit moment aangepast aan een meer ontwikkelingsgericht beleid. Voor een aantal afgevallen locaties geldt dat na de vaststelling van de aangepaste beleidslijn opnieuw bekeken kan worden of ze alsnog in aanmerking kunnen komen voor aangepast bouwen.

De bewindslieden vragen de provincies om snel aan de slag te gaan met de uitvoering van de projecten op de experimentenlijst en samen met de betrokken gemeenten concrete projectvoorstellen op te stellen. Deze moeten wel worden voorgelegd aan de VROM-Inspectie en de regionale dienst van Rijkswaterstaat.

Bron: VROM

Trefwoorden

lijst

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Jeroen de Willigen wordt stadsbouwmeester van Antwerpen

Gisteren, 15:31

Oorspronkelijke uitgangspunten leidend bij renovatie Patrimonium’s Hof

Gisteren, 14:42

DP6 en i29 transformeren oude HBS in Utrecht tot onderkomen SSR

Gisteren, 13:44

Jaarboek Architectuur in Nederland 2025/2026 gepresenteerd

7 mei, 9:15

Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

Gisteren, 16:27

Noorden gaat onderzoeken hoe regio kan bijdragen aan Lelylijn

Gisteren, 12:09

BAM denkt mee te profiteren van toenemende defensie-uitgaven

7 mei, 3:38

ABN AMRO: tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit

7 mei, 11:30

HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

4 mei, 5:02

Nieuwsuur: gifzones belemmeren woningbouw in zeker veertig gemeenten

4 mei, 10:37
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan