Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

De tien van Leidsche Rijn

25 augustus 2005, 10:42
tentoonstelling "De tien van Leidsche Rijn": 27 & 28 augustus t/m 17 september

Ondanks de felle kritiek op VINEX-locaties in het algemeen en Leidsche Rijn in het bijzonder wordt er inmiddels al tien jaar met veel overgave gebouwd en ook met veel overgave en plezier gewoond. Niet alleen de eenvormigheid en het gebrek aan sprekende architectuur zijn het onderwerp van kritiek, ook de bewoners kregen er in de kranten en gerenommeerde architectuurbladen van langs. Er was zelfs sprake van een heus VINEX-mens.
Tijdens het feestweekend “10 jaar Leidsche Rijn” opent Architectuurcentrum Aorta de tentoonstelling "De tien van Leidsche Rijn". Fotograaf Frank Hanswijk maakte foto’s van tien opmerkelijke, architectonische projecten in Leidsche Rijn waarin de bewoners en het wonen in Leidsche Rijn centraal staan. Het gaat over geheel uiteenlopende projecten: variërend van woningbouw tot kantoorvilla’s of een winkelcentrum. De foto’s geven gezamenlijk een goed beeld van de architectonische en stedenbouwkundige ontwikkeling van Leidsche Rijn.

Duidelijk is te zien dat de architectuur aan een omslag onderhevig is. Aanvankelijk toonde de overheid bij het invullen van de VINEX-wijken een ongenadige drift tot modern bouwen. Maar steeds vaker verschijnen er woningen met een traditionele uitstraling, van een villa uit de Vechtstreek tot bakstenen ‘jaren-dertig’-woningen.

De tien markante projecten van Leidsche Rijn staan met Romeinse cijfers op een routekaart, die onder meer verkrijgbaar is bij Informatiecentrum Leidsche Rijn. U kunt ze dus ook in het ‘echt’ bekijken.

Voor meer informatie over de andere activiteiten van 10 jaar Leidsche Rijn: bezoek de website: www.leidscherijn.nl De tentoonstelling is tijdens het feestweekend op zaterdag 27 en zondag 28 augustus in Aorta te zien (geopend van 13:00 tot 17:00 uur), daarna nog t/m 17 september te bezichtigen tijdens de normale openingstijden.

Bron: Aorta

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen van opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

2 uur geleden

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Gisteren, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Gisteren, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap