Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Anne Jannes
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters
Copyright: Eefje Pieters

Schunck opent nieuw kunstdepot en atrium

5 januari 2024, 9:36
Op donderdag 25 januari opent de Limburgse Commissaris van de Koning Emile Roemer het nieuwe kunstdepot en atrium van kunstencentrum Schunck in Heerlen. De voorheen open patio van Schunck is voorzien van een glazen overkapping, drie aangrenzende voormalige leslokalen zijn getransformeerd tot expositieruimtes voor collectiestukken uit het depot. Wiel Arets Architects is verantwoordelijk voor het ontwerp.

Met de nieuwe presentatieruimte wil Schunck zijn omvangrijke kunstcollectie meer zichtbaar maken in het hart van de stad. De instelling vergroot zijn museale oppervlak van 800 naar 1.150 vierkante meter met een ruimte die gratis toegankelijk is. De bestaande patio en drie aangrenzende leslokalen van de muziekschool zijn daarvoor onder handen genomen.

De verdiept liggende patio tussen het Glaspaleis en de bibliotheek/muziekschool werd eerder niet gebruikt als museale ruimte. Met de nieuwe functie vangt Schunck een aantal vliegen in één klap: de instelling kan meer werken uit zijn permanente kunstcollectie tentoonstellen, deze ruimte aantrekkelijker en toegankelijk voor het publiek maken en de veiligheid vergroten. De randen van de open patio lagen op straatniveau, waardoor waaghalzen zo naar beneden konden vallen. Ook gooiden voorbijgangers veel afval in de patio.

Boven op de glazen overkapping van de patio is de tekst Les extrêmes se touchent (‘de uitersten raken elkaar’) te lezen. De tekst is een eerbetoon aan Nic. Tummers (1928-2020), beeldend kunstenaar, architectuurcriticus en ereburger van de gemeente Heerlen. De zeven meter diepe patio heeft een nieuwe functie gekregen als verblijfs- en expositieruimte.

Drie verschillende zalen
Het nieuwe Kunstdepot bestaat uit drie verschillende zalen, met elk een andere tentoonstelling. Twee ruimtes bieden telkens samen ruimte aan een wisseltentoonstelling, die elk halfjaar verandert. De eerste tentoonstelling krijgt het thema ‘kijken’. Deze bevat werken uit de collectie waar mensen echt naar moeten kijken; waar verrassingen in zitten, of die hen op het verkeerde been zetten.

In de derde zaal is ruimte voor de tentoonstelling die wordt gecureerd door een gast. Deze wisselt vier keer per jaar; soms is er een andere gast aan de beurt (‘De keuze van’), soms wordt de ruimte gebruikt voor projecten. De eerste tentoonstelling uit deze reeks wordt samengesteld door Emile Roemer, deze wordt ook op 25 januari geopend.

In het atrium verrijst een speciaal voor de tentoonstelling geproduceerde variant van de sculptuur Ladder tegen de Maan van Tummers, naast Tummers’ originele sculptuur, diverse schetsen en aanvullende documentatie.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Urbanisten schetst perspectief voor vitale en aantrekkelijke Rotterdamse binnenstad

13 maart, 4:41

Studio Vinke en Loos van Vliet ontwerpen blok met woningen in haven Lelystad

13 maart, 3:24

Cepezed geselecteerd voor ontwerp Collectiecentrum Overijssel

13 maart, 2:15

Smiljan Radic onderscheiden met Pritzker Prize 2026

13 maart, 12:09

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

13 maart, 4:03

IT-systeem Omgevingswet schiet na twee jaar nog steeds tekort

13 maart, 1:20

Eindhoven bouwt 5400 studentenwoningen

13 maart, 11:04

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

12 maart, 1:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

12 maart, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

11 maart, 4:31
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan