Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Banyan Tree
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Joe Chua Agdeppa
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic
Copyright: Atelier Nomadic

Atelier Nomadic realiseert biomimetisch restaurant in bamboe

4 januari 2024, 16:00
Als een reusachtig mythisch beest uit de diepzee ligt een bouwwerk uit bamboe in een kalme, tropische lagune op de Malediven. In de buik van het beest, onder ribben van bamboe, kan een select gezelschap genieten van Japans fine dining. Met het ontwerp toont Atelier Nomadic tegelijkertijd de mogelijkheden van bouwen in bamboe.

Het Japans restaurant met bar is ontworpen als vernieuwing van een bestaande steigerconstructie bij het hotel Banyan Tree Vabbinfaru, op een atol van de Malediven. Opgetild boven het water moet de locatie bijdragen aan een bijzondere restaurantervaring. Aan de randen kunnen gasten bovendien ontspannen boven het water op catamaran-netten, of in het met zeewater gevulde infinity-zwembad.

Pijlstaartrog in bamboe en hout
De vorm van het restaurant is geïnspireerd op de pink whipray (pateobatis fai), een vis uit de familie van pijlstaartroggen, die hier in de zanderige lagune leeft. De slingerende staart strekt zich als dak over de steiger, die het restaurant verbindt met het strand. Madi Hiyaa, de naam van het restaurant, is Maldivisch dat vrij vertaald ‘beschutting van de rog’ betekent.

De dakconstructie is volledig vervaardigd uit bamboe. Olav Bruin, hoofdarchitect van Atelier Nomadic en tevens Bamboo Ambassador bij de World Bamboo Organization, wilde met het ontwerp de potentie van deze plant als bouwmateriaal laten zien. Het kan immers een belangrijke rol vervullen in een duurzamere bouwindustrie, als snel teruggroeiende grondstof, die bovendien CO2 vast houdt.

De constructie bestaat uit een reeks paraboloïde kolommen en dakspanten, waarvoor twee typen bamboe werden gebruikt. Dendrocalamus Asper-bamboe is gebruikt voor de hoofdconstructie en het kleinere Gigantochloa Apus-bamboe is gebruikt voor invulling van het raster. Het dak is bekleed met houten tegelpannen. De constructie weerspiegelt het skelet van de roggenfamilie Mobulidae.

Het strakke interieur omvat een bar en service-meubels die zijn bekleed met zwart Gigantochloa Atroviolacea-bamboe, dat speels contrasteert met de lichte tint van de bamboe kolommen en houten dakbedekking. Het ritmische patroon dat de tussenschotten in de bamboestengel creëren werken als een subtiele verwijzing naar de golfbewegingen in het omringende water, stelt Atelier Nomadic.

Luxe en lage impact
Madi Hiyaa is een nieuw voorbeeld van op roggen geïnspireerde en in bamboe gerealiseerde bouwwerken van Nomadic Resorts. Eerder realiseerde de onderneming dergelijke constructies in bijvoorbeeld Soneva Kiri (Thailand) en Playa Viva (Mexico).

In het algemeen realiseert Nomadic Resorts verschillende soorten vakantie-onderkomens, steeds met een lage impact op de omgeving en geïnspireerd op lokale tradities, materialen of natuur. Deze worden ontworpen door het gelieerde Atelier Nomadic; de architectuur- en landschapsontwerpstudio heeft kantoren in Rotterdam, Nederland en Mauritius.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Prijs jury en publiek Folly Art Norg naar folly Heb Mij Lief

53 minuten geleden

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

28 augustus, 1:00

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

28 augustus, 10:55

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

27 augustus, 11:42

Directe gasverbinding Nederland en Noorwegen stap dichterbij

9 minuten geleden

Kabinet kiest twee keer tiphoogte als minimumafstand windturbine

1 uur geleden

Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

28 augustus, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

28 augustus, 9:31

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

27 augustus, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

27 augustus, 10:53
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap