Tijdens een eerdere editie van Carbon Stories
Copyright: Jacqueline Fuijkschot

Potentie van circulariteit voor CO2-reductie centraal tijdens Carbon Stories

14 november 2023, 15:03
Op donderdag 30 november vindt in het Keilepand in Rotterdam een nieuwe editie van Carbon Stories plaats. Centraal tijdens deze bijeenkomst staat de potentie van circulariteit om de CO2-uitstoot in de gebouwde omgeving te verminderen. Metabolic, New Horizon, RE-BORN Real Estate en BlueCity delen hun perspectieven op dit vraagstuk.

Op 30 november trapt de VN-klimaatconferentie af in Dubai. Een editie die voorafgegaan wordt door mondiale ontwikkelingen die onmiddellijke actie vereisen. De maanden juni en juli van dit jaar braken de records van de warmste planetaire maanden ooit gedocumenteerd. Veranderende internationale verhoudingen onthulden opnieuw de kwetsbaarheid van onze toegenomen afhankelijkheid van energie- en materiaalvoorraden.

Onze CO2-voetafdruk en mondiale afhankelijkheid van grondstoffen moeten radicaal worden verminderd. Het beleid van de EU en Nederland is erop gericht dit te realiseren. Een belangrijk onderdeel daarvan is het streven naar een volledig circulaire samenleving en economie in 2050. Dit raakt de kern van de bouwsector.

We produceren, transporteren en assembleren materialen om gebouwde omgevingen te realiseren. Vragen die hierbij spelen, zijn hoe circulair kan dit allemaal gemaakt worden? Wat vraagt het van de verschillende disciplines in de sector om daar te komen? Kunnen we rendabele circulaire projecten creëren? Wat zijn naast minder afhankelijkheid en minder CO2-uitstoot nog meer voordelen van een circulaire praktijk?

Sprekers
Deze vragen komen aan bod in het debat dat wordt gemodereerd door Geert Maarse. Nico Schouten, senior sustainability consultant Built Environment bij Metabolic zal de EU en Nederlandse context geven voor het potentieel van circulariteit en CO2-reductie. Michel Baars, oprichter van New Horizon Urban Mining, neemt het publiek mee in de reis van het oogsten van materialen uit bestaande gebouwen en deze omzetten in grondstoffen voor nieuwe projecten.

Saman Mohammadi, CEO van RE:BORN Real Estate zal illustreren hoe circulaire transformatieontwikkelingen een lucratief ontwikkelingsmodel kan zijn en Sabine Biesheuvel, directeur van BlueCity en voorzitter van de Klimaattafel Circulair belicht het perspectief van Rotterdam en het M4H-gebied.

De Engelstalige bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is gratis toegankelijk na (verplichte) aanmelding.

Videoregistratie van de vorige editie van Carbon Stories, met MVRDV, GROUP A, Urban Climate Architects en la-di-da: 
https://youtu.be/W45NjDKOdSk?si=JOx7dWUQrooSORsR

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team met Groosman wint aanbesteding P+R Meijersplein in Rotterdam

Vandaag, 16:04

Dreven, Gaarden en Zichten in Den Haag wint prijs voor gebiedsontwikkeling

Vandaag, 12:55

Een sculpturale woontoren als baken in Kerckebosch

Vandaag, 11:46

Schreuder College door Atelier PRO: een gewone school voor speciaal onderwijs

31 maart, 4:44

Oproep aan klimaatminister voor steunmaatregelen zonnepanelen

Vandaag, 14:25

Opnieuw meer hypotheekaanvragen

Vandaag, 09:55

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

31 maart, 2:50

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

31 maart, 2:24

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan