In Holland staat GeWoon Architectuur

29 juli 2005, 12:57
Nederland staat bekend om zijn vooruitstrevende architectuur. Hoogbouw, laagbouw, rijtjes- of alleenstaande woningen, het maakt niet uit of het vormt een voorbeeld voor de rest van Europa. Maar niet alleen vandaag de dag zetten onze architecten de toon. De traditie begint al in de vorige eeuw met grootschalige nieuwbouwprojecten in de grote steden. Op deze pagina een kijkje terug in de tijd aan de hand van het Nederlands Architectuurinstituut.

Martien de Vletter kijkt bedenkelijk omhoog en stelt zichzelf de vraag: wat is nou precies vooruitstrevende nieuwbouw? De curator van de tentoonstelling GeWoon Architectuur in het NAi te Rotterdam antwoordt resoluut: "Daar vallen verschillende aspecten onder. Het hangt niet af van slechts één ding. Zo kan het ontwerp vooruitstrevend zijn, maar ook de groepering van huizen of hoogbouw versus laagbouw."

"Tegenwoordig zie je vooral veel ecologische woningen, waarbij rekening wordt gehouden met het milieu. Duurzaamheid en isolatie zijn ook vooruitstrevende aspecten in de bouw. En dan heb je nog zaken als gevelbekleding en de manier waarop de publieke ruimte is ingericht met winkels en scholen." Een conclusie valt niet te trekken, maar één ding is zeker, aldus Martien: "De Nederlandse woningbouw wordt gekenmerkt door een sociale aanpak. Wij willen dat iedereen in principe gelijk woont. Daarom zijn de woningen in Nederland over het algemeen van goede kwaliteit en wordt er veel gedaan aan het uiterlijk van een wijk om het woongenot te verhogen. Hierdoor vertoont de traditionele nieuwbouwwijk veel diversiteit en verschillende bouwstijlen en kunnen uiteenlopende bevolkingsgroepen naast elkaar wonen." "Dit fenomeen wordt mooi geïllustreerd door een drietal woonwijken die toentertijd zeer vooruitstrevend waren. Het is bovendien interessant te zien hoe de ene bouwstijl een reactie is geweest op de andere."

Bron: woonkrant

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 aan Afsluitdijk voltooid

9 oktober, 3:30

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

9 oktober, 2:16

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

9 oktober, 12:28

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

9 oktober, 10:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

9 oktober, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

9 oktober, 9:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

8 oktober, 2:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

8 oktober, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap