Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Nog twee dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2023!

12 oktober 2023, 8:00
De nominaties voor de prijs voor Architect van het Jaar 2023 zijn: Marjolein van Eig, Studioninedots, Crimson, Peter van Assche en Office Winhov. Bekijk nu de video’s waarin de genomineerden zich voorstellen en breng jouw stem uit!

Welk architectenbureau heeft dit jaar de grootste bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de architectuur in Nederland? Over deze vraag heeft een onafhankelijke jury zich deze zomer gebogen. Na een stevig debat is de jury tot de volgende vijf nominaties gekomen.
   
  • Marjolein van Eig
  • Studioninedots
  • Crimson
  • Peter van Assche
  • Office Winhov

Van de genomineerden zijn de afgelopen periode videoportretten gemaakt. Iedere architect en ruimtelijk ontwerper in Nederland roepen wij nu op om, mede op basis daarvan, zijn/haar stem uit te brengen op de genomineerde die wat haar/hem betreft deze prijs het meeste verdient.

De genomineerde die de meeste stemmen ontvangt, wordt op de feestelijke prijsuitreiking op 8 november gekroond tot Architect van het Jaar 2023.

De prijs voor Architect van het Jaar 2023 wordt mede mogelijk gemaakt door hoofdpartners Reynaers Aluminium en Forster. Bij de prijs hoort een door Tjep. ontworpen bokaal en een geldprijs van 5.000 euro.

Bekijk de vijf nominaties en breng jouw stem

De nominaties zijn gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit architect Do Janne Vermeulen (Team V Architectuur), ontwikkelaar Anouk Reintjens (AM), architect Thomas Bedaux (Bedaux de Brouwer Architecten) en architect Mechthild Stuhlmacher (Korteknie Stuhlmacher Architecten).

Het is nu aan alle architecten en ruimtelijk ontwerpers in Nederland om de winnaar aan te wijzen. Bij de prijs voor Architect van het Jaar hoeft het niet (alleen) om het gebouwde werk te gaan, maar kan ook gaan om het ondernemerschap van het bureau, om bijdragen aan het architectuurdebat, om academische of culturele prestaties, en het interesseren van een breed publiek voor architectuur. De vraag achter de vraag is dan ook: welke architect of collectief van architecten heeft het architectenvak dit jaar echt vooruit geholpen?

De verkiezing van de Architect van het Jaar 2023 maakt deel uit van de Architectenweb Awards 2023, die op 8 november uitgereikt worden. De andere prijzen die dan uitgereikt worden zijn: Woongebouw van het Jaar, Kantoorgebouw van het Jaar, Zorggebouw van het Jaar, Schoolgebouw van het Jaar, Interieur van het Jaar en Publiek gebouw van het Jaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Bouw paviljoen van Atelier PUUUR met buurtfunctie en voorzieningen gestart

Gisteren, 14:06

Zeven ontwerpteams aan de slag met herontwikkeling Bernhardkazerne Amersfoort

Gisteren, 11:44

Kantoorcomplex door Goof Spruit bij station Utrecht krijgt tweede leven als De Nieuwe Tuin

Gisteren, 10:26

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

10 maart, 12:12

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

10 maart, 9:48
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan