Copyright: Dana Marin via Unsplash

Mogelijk voldoen 136 bruggen in Amsterdam niet aan eisen

20 juli 2023, 17:46
In Amsterdam voldoen naar verwachting 136 bruggen niet aan de gewichtseisen voor zwaar verkeer. Dat schrijft verantwoordelijk wethouder Melanie van der Horst deze week aan de gemeenteraad. Uit onderzoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren blijkt dat 33 bruggen in ieder geval niet aan de eisen voldoen. De gemeente verwacht dat dat ook geldt voor 103 andere bruggen in de stad.

Volgens wethouder Van der Horst betekenen de resultaten niet dat de 136 bruggen allemaal moeten worden hersteld. Voor het onderzoek is een “oude beoordelingsmethodiek” aangehouden, staat in de brief. Als de bruggen worden onderworpen aan het nieuwe toetsmodel voor houten funderingen, zal een deel van de bruggen wel aan de gewenste eisen voldoen, verwacht Van der Horst.

Daarbij wordt ook gekeken naar de locatie van de bruggen. “Een brug bij sportvelden of in een park hoeft niet het zwaarste verkeer te kunnen dragen, zolang we dit maar goed vastleggen en het onmogelijk maken voor zwaar verkeer om over de brug te rijden.”

Kademuren
De wethouder schrijft verder aan de gemeenteraad dat 1194 kademuren in Amsterdam met behulp van satellieten in de gaten worden gehouden. Uit de gegevens van die satellieten blijkt dat 149 kademuren de afgelopen jaren “dermate veel bewogen lijken te hebben dat er aanleiding is voor nader onderzoek”. Van die 149 had de gemeente er 90 nog niet in beeld.

De gemeente Amsterdam is al een paar jaar bezig met het herstel van de talloze bruggen en kademuren in de stad, omdat vele daarvan in slechte staat zijn. In 2019 trok de gemeente hier honderden miljoenen euro's voor uit. In april schatte de gemeente dat er de komende dertig jaar naar verwachting zo'n 80 tot 125 bruggen en ongeveer 60 kilometer kademuur hersteld moeten worden.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Inzenden Apeldoornse Architectuurprijs 2025 geopend

Vandaag, 14:13

De Groene Bron biedt parkachtig woonmilieu op voormalige gemeentewerf Soest

Vandaag, 10:48

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

4 juli, 1:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

4 juli, 11:30

Advies: huurbeleid versimpelen, minder belastingvoordeel koophuis

Vandaag, 16:19

Grote steden trekken fors meer kopers, blijkt uit hypotheekcijfers

Vandaag, 09:34

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

4 juli, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

4 juli, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

4 juli, 9:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

4 juli, 8:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan