Havenbedrijf Rotterdam, Atrium techniek
Copyright: Nudus
Havenbedrijf Rotterdam, Atrium sociaal
Copyright: Nudus
Havenbedrijf Rotterdam, axonometrie
Copyright: Nudus
Havenbedrijf Rotterdam, model
Copyright: Nudus
Havenbedrijf Rotterdam, model
Copyright: Nudus
Havenbedrijf Rotterdam, model
Copyright: Nudus

Nudus ontwerpt omvangrijke faciliteit voor Havenbedrijf Rotterdam

5 juli 2023, 15:51
Architectenbureau Nudus heeft de competitie gewonnen voor een nieuwe, grootschalige bedrijfsfaciliteit van Havenbedrijf Rotterdam. De hoge duurzaamheidsambities van het Havenbedrijf geven de architecten invulling met onder andere de toepassing van herbruikbare materialen en samenwerking met lokale innovatiepartners.

De nieuwe faciliteit voor Havenbedrijf Rotterdam gaat verschillende afdelingen, die nu nog verspreid over de haven zijn gehuisvest, samenbrengen op één locatie. De nieuwbouw wordt gerealiseerd in de Waal-Eemhaven.

Nudus heeft de nieuwe faciliteit parallel aan de kade gesitueerd, daar waar de vaartuigen van het Havenbedrijf afmeren. Verschillende afdelingen en functies, zoals kantoren, werkplaatsen, opslagruimten en een opleidingscentrum, komen hier letterlijk onder één dak als zichtbaar verbindend element, vertelt het architectenbureau.

Volumes en tussenruimten
Onder het dak bevinden zich drie flexibel in te delen volumes, die op twee plaatsen van elkaar weg zijn geschoven. Hierdoor ontstaan tussen de volumes dubbelhoge, geborgen ruimten, die als brandpunten voor synergie kunnen functioneren.

Eén tussenruimte vormt het technische hart, dat de werkplaatsen verbindt en tevens in directe verbinding met de kade staat. De andere tussenruimte is het sociale hart, dat de plek van ontspanning, ontmoeting en interactie tussen gebruikers is. Grote vouwdeuren in het sociale hart staan bij goed weer open en bieden toegang tot een beschutte buitenplek. Binnen en buiten lopen dan letterlijk in elkaar over.

Paris proof
Het dak verschaft de verschillende gebruikers een gedeelde identiteit. Verder vormt het als opgetild maaiveld een “duurzaamheids- en innovatieplatform”, vertelt Nudus. Het bureau gebruikt het dak voor onder andere waterretentie, energieopwekking en vergroening. Het dak filtert het zon- en daglicht op aangename wijze.

Nudus en het Havenbedrijf Rotterdam delen de ambitie om de ‘Paris proof’-doelstellingen te halen, meldt het architectenbureau. Daartoe kiest Nudus onder andere voor toepassing van materialen met circulaire potentie en een lage milieu-impact. Ook wordt met het oog op de invulling van de hoge duurzaamheidsambities samenwerking gezocht met lokale innovatiepartners.

Dit moet resulteren in “een gezonde en duurzame huisvesting die in de haven als voorbeeld kan dienen voor een toekomstbestendige en gastvrije ontwikkeling”, aldus de architecten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Nationaal Holocaustmuseum uitgeroepen tot BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025

Gisteren, 21:00

Sweder Spanjer & Ramon Scharff ontwerpen uitbreiding Bunkermuseum Terschelling

Gisteren, 16:46

MVRDV ontwerpt woontoren met palet aan kubusvormige buitenruimten

Gisteren, 12:26

Boek over vergeten architect van de Nieuwe Haagse School

4 juni, 5:17

Sweco neemt Nederlands ingenieursbedrijf in slimme gebouwbeveiliging over

Gisteren, 14:49

Organisaties dagen gemeenten uit: maak de stad insectvriendelijk

Gisteren, 10:15

Rechter vernietigt natuurvergunning Schiphol

Gisteren, 09:35

NSC wil toch bevriezing huren, ondanks annulering door minister

4 juni, 3:16

WRK architecten benoemt Matteo Bettoni tot associate architect

3 juni, 5:15

Mona Keijzer trekt huurbevriezing in

3 juni, 4:25
Robert MuisRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan