Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Jos van Spanje via Unsplash

Limburg tekent zevende opkoopcontract met veehouders

10 november 2022, 10:30
In Limburg heeft donderdag de zevende veehouder in deze provincie een koopcontract getekend in het kader van de vrijwillige opkoopregeling. De Provincie verwacht binnenkort meer van dit soort contracten te kunnen tekenen.

Limburg is naar eigen zeggen koploper met deze vrijwillige opkoopregeling. Er hebben zich al veertig boeren gemeld die voldoen aan de voorwaarden van de regeling. Het gaat om piekbelasters bij Natura2000-gebieden. Limburg heeft relatief gezien de grootste opgave voor stikstofreductie in Nederland.

Afscheid
Veehouders Gert (55) en Rianne (54) Krol tekenden donderdag het zevende koopcontract met gedeputeerde Geert Gabriëls (GroenLinks) op hun rundveebedrijf in Weert. “Het is een lang, lastig en spannend traject geweest voor ons”, aldus beide boeren. “Er waren veel vragen over de opkoopregeling van het Rijk bij de Provincie en bij ons, en je neemt ook niet zomaar afscheid van het bedrijf waar je jarenlang met hart en ziel aan hebt gewerkt.”

Toch zijn ze zeker van hun zaak, zeggen ze. “Onze drie kinderen willen ons rundveebedrijf niet overnemen en ons bedrijf komt in aanmerking voor deze MGA1-opkoopregeling. Je moet nog maar zien wat er verder nog aan mogelijkheden wel of niet zal komen.”

Het tweetal heeft de 185 koeien en 105 stuks jongvee in september weg gedaan. De stallen zijn leeg. “Vandaag sluiten wij een spannende periode in ons leven af. Stoppen is ook ondernemen en we zijn blij met ons besluit. Het geeft ons rust en zekerheid.”

Ook transitie steunen
 “We zijn met meer boeren in een afrondende fase”, zegt gedeputeerde Gabriëls. “Dat moet ook, want dit is de laatste kans voor deze regeling, die op 30 november sluit. Toch is er meer nodig en we willen ook meer in Limburg. Zo willen we bijvoorbeeld ook de transitie in de landbouw stimuleren en boeren met goede plannen ondersteunen. Daarvoor hebben we in onze brief aan de minister ook middelen gevraagd. Bij een grote opgave horen immers ook goede en omvangrijke middelen, en op dit moment is de MGA1-regeling de enige concreet beschikbare regeling.”

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

1 uur geleden

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

Gisteren, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

Vlaams Architectuurinstituut duikt wereld van de bacteriën in

25 augustus, 2:52

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

39 minuten geleden

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

3 uur geleden

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

Gisteren, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

Gisteren, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap