Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten
Copyright: MOKA architecten

MOKA architecten ontwerpt dubbel kantoorgebouw in Overamstel

8 juli 2022, 14:12
In Overamstel, in het zuidoosten van Amsterdam, heeft MOKA architecten een dubbel kantoorgebouw ontworpen dat met transparante gevels en rondom lopende balkons profiteert van zijn prominente ligging aan het water. In de dubbelhoge plint is ruimte voor gedeelde voorzieningen.

Overamstel ligt tussen ringweg A10, het Bajeskwartier en het Amstelkwartier. Het bedrijventerrein transformeert langzaam naar een gemengd woon-werkgebied. Centraal in de dit gebied, aan de Duivendrechtsevaart, heeft MOKA architecten nu een dubbel kantoorgebouw ontworpen dat de toepasselijke naam ‘Project aan het Water’ heeft gekregen.

“De inspiratie voor het gebouwontwerp is ontleend aan de unieke omgeving”, vertelt MOKA architecten. “De directe ligging aan het water, de vergezichten op de verdiepingen over Amsterdam en het rauwe, creatieve karakter van de directe omgeving maken dit een bijzondere locatie. Vandaar de keuze voor een heldere vormentaal en stoere, eerlijke materialen als glas, staal, hout en beton.”

Het bouwvolume bestaat uit een grote onderbouw met daarop een bouwdeel van vijf verdiepingen en een bouwdeel van zeven verdiepingen. De onderbouw, de plint, is zeven meter hoog en biedt ruimte om er lobby’s, restaurants, fitness of coworking spaces een plek te geven. De mogelijkheid van een extra tussenvloer maakt deze ruimte nog flexibeler.

De gevel van de plint is aan drie zijden volledig transparant en creëert zodoende een sterke relatie tussen de omgeving en het gebouw. Het dak van de plint biedt ruimte aan een royale daktuin van 1.350 vierkante meter.

Door het ontbreken van kolommen en de positionering van trappen en liften in het midden, zijn de kantoorverdiepingen flexibel in te delen. Zo kunnen kamers gemaakt worden, maar ook open vloeren. De zeer transparante gevel biedt een breed uitzicht over het water en de stad daarachter. De rondom lopende balkons maken het mogelijk dat iedere kantoorruimte een buitenruimte heeft.

Die balkons hebben meer voordelen. Daardoor kan het gebouw in de toekomst ook eenvoudig omgebouwd worden tot wooncomplex.

Het kantoor meet straks 13.500 vierkante meter (VVO) en wordt voorzien van een ondergrondse parkeergarage voor circa 140 auto’s. Daarnaast is ook een fietsparkeergarage voor ruim 400 fietsen voorzien. Wat duurzaamheid betreft wordt gestreefd naar een Breeam Very Good certificering.

Het dubbele kantoorgebouw wordt ontwikkeld door Nijkerk Holding. Deze week is BAM Bouw en Techniek gestart met de bouw. Het gebouw moet medio 2024 opgeleverd worden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tentoonstelling Junk Space bij Museum MORE belicht openbare ruimte

4 uur geleden

Powerhouse Company en DELVA geven mobiliteitshub Buurtschap Crailo vorm van entreepaviljoen

Vandaag, 09:00

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

Gisteren, 16:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

Gisteren, 15:45

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

Gisteren, 17:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

Gisteren, 12:29

Aantal mogelijke grote bouwlocaties in Zuid-Holland uitgebreid

Gisteren, 09:49

Expertisecentrum ondersteunt gemeenten bij realiseren woonruimte

14 oktober, 2:31

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

14 oktober, 9:33

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

13 oktober, 1:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap