Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Copyright: Tarkett
Copyright: Tarkett
Tarkett publiceert zijn Bedrijfs-, Sociaal- en Milieurapport 2021 met klimaatdoelen
23 mei 2022, 16:06
De internationaal opererende producent van vloeroplossingen
Tarkett
heeft onlangs zijn bedrijfsrapport over het maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) in 2021 gepubliceerd. De duurzaamheidsprestaties en -ambities van het bedrijf, waaronder nieuwe klimaatdoelstellingen, zijn opgenomen in het rapport. Dit werd volledig gecontroleerd door KPMG als onafhankelijke derde partij, zo meldt Tarkett.
De groep heeft onlangs een klimaatstappenplan voor 2030 opgesteld voor de hele waardeketen, met als doel de uitstoot van broeikasgassen met 30% te verminderen, vergeleken. Dit heeft betrekking op de uitstoot als gevolg van de activiteiten van de groep (scope 1) en de aangekochte energie (scope 2), evenals de uitstoot van de waardeketen: van leveranciers tot eindklanten (scope 3).
“De afgelopen twee jaar hebben we onze uitstoot van broeikasgassen met 27% verminderd ten opzichte van 2019. We willen verder verduurzamen door middel van de klimaatroutekaart”, stelt Fabrice Barthélemy, CEO bij Tarkett. “We gaan steeds meer samenwerkingen aan omtrent een circulaire economie en klimaatactie, en kiezen zo bewust voor mens en planeet. Samen met ons ecosysteem dragen we actief bij aan de Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen van de Verenigde Naties.”
Naast de circulaire ambities richt de groep zich ook op het gebruik van materialen die goed zijn voor gezondheid en welzijn. Als onderdeel van de maatschappelijke verantwoordelijkheid creëert Tarkett een cultuur van zowel diversiteit als inclusie, en ondersteunt tegelijkertijd lokale gemeenschappen, laat de onderneming weten.
Terugname- en recyclingprogramma ReStart
Tarkett heeft grote vooruitgang geboekt met het ReStart-programma, gericht op het inzamelen en recyclen van vloeren. Van gebruikte vloerbekleding en installatieafval maakt ze nieuwe vloeren; dit helpt afval en de CO
2
-voetafdruk te verminderen, waardoor er minder nood is aan nieuwe grondstoffen en er geen afval wordt gestort of verbrand.
Tarkett heeft naar eigen zeggen in 11 jaar het equivalent van 11 Eiffeltorens (112.000 ton) aan vloeren ingezameld voor het ReStart-programma in acht recyclingcentra in Europa, Noord-Amerika en Brazilië. In 2021 maakten gerecyclede materialen 15% uit van de grondstoffen van Tarkett (147.000 ton). Het doel is om tegen 2030 30% te bereiken.
Tarkett heeft zijn CO
2
-voetafdruk verkleind
- Twaalf productielocaties in tien landen werken met 100% hernieuwbare elektriciteit en 38% van het totale energieverbruik is afkomstig van hernieuwbare energiebronnen.
- De uitstoot van broeikasgassen door aangekochte elektriciteit, stroomverbruik en brandstofverbranding in de 34 productielocaties van Tarkett werd met 44% verminderd in vergelijking met 2010, wat volgens Tarkett – verwijzend naar cijfers van EuroStat – overeenkomt met de jaarlijkse broeikasgasemissies van 21.000 Europeanen.
- Verwarmingssystemen op fossiele brandstoffen zijn vervangen door elektrische of door biomassa aangedreven systemen. Zo is de fabriek in Jacareí (Brazilië) voor haar warmperserij omgeschakeld van aardgas op elektriciteit, waardoor de bijbehorende broeikasgasuitstoot is afgenomen. Jacareí draait nu op 100% hernieuwbare elektriciteit uit waterkracht, zonne- en windenergie.
- In Zweden en België heeft Tarkett samen met IKEA gebruikte vloeren ingezameld en gerecycled uit hun winkels in Stockholm (Zweden) en Aarlen (België). Meer dan 14.500 m
2
materiaal werd ingezameld en vervolgens verwerkt in het recyclingcentrum van Tarkett te Ronneby (Zweden).
- Tarkett is naar eigen zeggen de enige tapijtfabrikant in Europa die commerciële tapijttegels volledig kan recyclen, dankzij het tapijtrecyclingcentrum in Waalwijk (Nederland) en de samenwerking met leverancier Aquafil.
- In Europa ontwikkelt Tarkett hernieuwbare invullagen voor kunstgras. Voor het voetbalveld van de gemeente Den Haag (Nederland) is een vulling gebruikt, waarvoor gemalen olijfpitten zijn gemengd met de bestaande kurkvulling. Naast de gemalen pitten wordt er voor deze vulling ook gebruik gemaakt van zand, dat wordt teruggewonnen uit oud kunstgras.
- Door middel van het Tarkett Cares-programma, gericht op het ondersteunen van lokale gemeenschappen, zijn teams betrokken bij meer dan 700 gemeenschapsinitiatieven. Medewerkers hebben zich gezamenlijk 3.300 dagen vrijwillig ingezet en meer dan 1 miljoen euro aan productdonaties gedaan in de periode van 2017 tot en met 2021.
Trefwoorden
bedrijfsrapport
duurzaamheid
vloerbekleding
tarkett
vloerbedekking
maatschappelijk verantwoord ondernemen
Best gelezen
1
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar 2026 bekend
woensdag, 7 oktober
2
Bekijk de beste architectuurfilms tijdens Architectenweb Best Of AFFR 2026!
dinsdag, 6 oktober
3
MVRDV ontwerpt collectie straatmeubilair voor Escofet
vrijdag, 2 oktober
4
Woongebouw Voltage grote winnaar Groninger Architectuurprijs 2026
maandag, 5 oktober
5
Arons en Gelauff herontwikkelt fabrieksterrein met woonhof en brandweerkazerne
dinsdag, 6 oktober
Gerelateerde nieuwsberichten
Green Building Cards van Tarkett ondersteunen duurzame keuzes
13 december 2023
Tarkett BV
Tarkett publiceert gids voor inclusief ontwerpen in diverse omgevingen
6 februari 2024
Tarkett BV
Studie over invloed van kleur in leeromgeving
12 juni 2024
Tarkett BV
Tarkett pleit voor terugdringen datum Earth Overshoot Day
20 november 2024
Tarkett BV
Tarketts klimaatdoelstellingen voor 2030 goedgekeurd door SBTi
7 februari 2023
Tarkett BV
Tarkett verkrijgt meerderheidsbelang in M-Wall
15 december 2022
Tarkett BV
Tarkett streeft naar reductie CO2-uitstoot met ReStart-programma
4 augustus 2022
Tarkett goed op weg met Klimaatroutekaart 2030
8 juni 2022
Tarkett BV
Twee uitstekende duurzaamheidsscores voor Tarkett
16 februari 2021
Tarkett
Onderzoek Tarkett: Waar wilt u werken?
8 december 2020
VR-bril helpt bij ontwerpen voor mensen met dementie
19 september 2019
Tarkett BV
Eerste Groene Pluim in Waalwijk voor Tarkett
17 juli 2019
Tarkett BV
Note Design Studio en Tarkett presenteren installatie tijdens Milan Design Week
11 april 2019
Tarkett BV
Tarkett en Note Design Studio creëren expositie in Milaan
31 januari 2019
Tarkett BV
Tarkett neemt het Amerikaanse Lexmark Carpet Mills over
4 september 2018
Tarkett BV
Tarkett onderzoekt invloed van kleur in onderwijsomgeving
12 april 2018
Tarkett BV
Green Building Cards van Tarkett ondersteunen duurzame keuzes
13 december 2023
Tarkett BV
Tarkett publiceert gids voor inclusief ontwerpen in diverse omgevingen
6 februari 2024
Tarkett BV
Studie over invloed van kleur in leeromgeving
12 juni 2024
Tarkett BV
Tarkett pleit voor terugdringen datum Earth Overshoot Day
20 november 2024
Tarkett BV
Tarketts klimaatdoelstellingen voor 2030 goedgekeurd door SBTi
7 februari 2023
Tarkett BV
Tarkett verkrijgt meerderheidsbelang in M-Wall
15 december 2022
Tarkett BV
Tarkett streeft naar reductie CO2-uitstoot met ReStart-programma
4 augustus 2022
Tarkett goed op weg met Klimaatroutekaart 2030
8 juni 2022
Tarkett BV
Twee uitstekende duurzaamheidsscores voor Tarkett
16 februari 2021
Tarkett
Onderzoek Tarkett: Waar wilt u werken?
8 december 2020
VR-bril helpt bij ontwerpen voor mensen met dementie
19 september 2019
Tarkett BV
Eerste Groene Pluim in Waalwijk voor Tarkett
17 juli 2019
Tarkett BV
Note Design Studio en Tarkett presenteren installatie tijdens Milan Design Week
11 april 2019
Tarkett BV
Tarkett en Note Design Studio creëren expositie in Milaan
31 januari 2019
Tarkett BV
Tarkett neemt het Amerikaanse Lexmark Carpet Mills over
4 september 2018
Tarkett BV
Tarkett onderzoekt invloed van kleur in onderwijsomgeving
12 april 2018
Tarkett BV
Toon alles
Gerelateerde bedrijven
Tarkett BV
Duurzame vloeroplossingen
Andere nieuwsberichten
Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed
Gisteren, 13:49
Architectenbureau Huib Koman heeft grotendeels afgebrand recreatiehuisje op Landgoed Coudewater in Rosmalen herbouwd.
The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen
7 oktober, 2:57
Het door Urban Climate Architects ontworpen, 31 meter hoge gebouw biedt ruimte aan 102 huurappartementen en gedeelde voorzieningen voor de bewoners. Het gebouw heeft een hybride houtconstructie, met een volledig houten stabiliteitskern.
Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn
7 oktober, 10:12
De combinatie Heijmans woningbouw, M3H architecten en NRL landscape heeft de tender voor twee woontorens aan de Wilhelm Tellstraat in Apeldoorn gewonnen.
Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!
7 oktober, 8:45
De nominaties voor de prijs zijn: BiermanHenket Architecten, Time to Access, Group A, Studio L A en Mei architects and planners. Bekijk nu de video’s waarin de genomineerden zich voorstellen en breng uiterlijk 9 oktober jouw stem uit!
Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering
Gisteren, 14:29
Er liep een bemiddelingstraject omdat het Rijk en het museum het niet eens waren over de financiering.
BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak
Gisteren, 10:05
Met de overname wil BAM zijn positie versterken op de ‘snelgroeiende Nederlandse markt voor energie- en waterinfrastructuur’.
Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister
7 oktober, 1:08
De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen.
Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland
7 oktober, 11:01
Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.
INBO benoemt Frank Zewald tot associate
6 oktober, 12:23
De architect werkt sinds 2003 bij het bureau en geeft al geruime tijd mede richting aan de vestiging in Eindhoven.
123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio
6 oktober, 11:06
Het geld komt uit een pot van vijfhonderd miljoen euro voor ‘prioritaire gebieden’.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur