Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: DAAD Architecten
Copyright: DAAD Architecten
Voetgangerszone Cambuurplein
Copyright: DAAD Architecten
Zicht op park
Copyright: DAAD Architecten
Sfeerimpressie park
Copyright: DAAD Architecten

Woningen en veel groen op locatie huidig Cambuurstadion

11 april 2022, 14:27
DAAD Architecten heeft het stedenbouwkundig plan voor de herontwikkeling van het huidige Cambuurstadion en omgeving gepresenteerd. Als betaaldvoetbalclub SC Cambuur in 2023 naar een nieuw stadion bij het WTC Leeuwarden verhuist, komen het bestaande onderkomen en de naastgelegen trainingsvelden vrij voor ontwikkeling. Om het ‘Cambuurgevoel’ op de plek vast te houden, komen onder meer de contouren van het stadion terug in de stedenbouwkundige opzet.

Vorige maand zijn de handtekeningen gezet voor de bouw van een nieuw stadion bij het WTC aan de andere kant van de stad. Het huidige stadion in de wijk Oud-Oost, waar Cambuur is opgericht, wordt net als het naastgelegen terrein met voetbalvelden en een buurthuis herontwikkeld. Ook het Cambuurplein, een parkeerplein met winkels aan weerszijden, wordt aangepakt.

Leyten Vastgoed en DAAD Architecten hebben samen met bewoners en andere betrokken partijen een stedenbouwkundig plan voor het gebied gemaakt, waarbij onder meer vijfhonderd woningen worden gerealiseerd. Hiervan zijn 220 grondgebonden, de andere 280 worden appartementen. Het plangebied is opgedeeld in drie deelgebieden, die worden verbonden door een ‘groene loper’.

Cambuurplein
Het Cambuurplein vormt het eerste deelgebied. Dit plein wordt vergroend en vormt het startpunt van de groene loper, die ook de rest van het plangebied zal doorsnijden. Doordat op enkele plekken op het plein bouwvolumes worden toegevoegd en bestaande winkelvolumes worden opgehoogd met appartementen, ontstaat er een kleinschaliger en overzichtelijker ruimte dan nu het geval is.

De woonblokken op de plek van het huidige stadion, die is aangewezen als het tweede deelgebied, worden gepositioneerd in de vorm van het stadion. Daardoor blijft het oude stadion herkenbaar, al worden de ‘tribunewanden’ aan beide lange zijden onderbroken om ruimte te bieden aan de groene loper. Het ‘speelveld’ wordt ingericht als openbare groenvoorziening, met bijvoorbeeld een groentetuin en een sportveld.

Deelgebied drie, waar de trainingsvelden (en vroeger het complex van amateurclub Leeuwarden) en buurthuis De Klomp liggen, wordt ingericht als een parkachtige omgeving met woonblokken. De vier blokken zijn ‘ta gast’, waardoor het groene karakter de overhand krijgt. Het park wordt openbaar toegankelijk, de huidige afscheiding met hekken en gesloten bomenrijen zal verdwijnen.

Stedelijk woonprogramma
Het plan voorziet in een stedelijk woonprogramma met een centraal gelegen wijkpark. Om deze ambitie te halen wordt op enkele plekken gewerkt met hoogteaccenten, meldt DAAD Architecten. Langs de invalswegen van het gebied worden de hoogste bouwblokken gerealiseerd. Dit gebeurt langs de Archipelweg en de koppen van het Cambuurplein.

Behalve dat het woonprogramma is onderverdeeld in 45 procent grondgebonden woningen en 55 procent appartementen, wordt ook voorzien in differentiatie qua doelgroepen. Zo wordt een kwart van de grondgebonden woningen en een vijfde van de appartementen bestemd voor sociale huur en is nog eens een vijfde van de appartementen ontworpen voor ouderen.

Tenslotte is in het plan aandacht voor mobiliteit (waaronder een mobiliteitshub en veel ruimte voor voetgangers en fietsers in het gebied), natuurinclusiviteit en klimaatadaptiviteit (onder meer dankzij het vele groen en water, alsook een waterberging) en sociale duurzaamheid. Omwille van het laatste aspect wordt onder meer voorzien in ontmoetingsplaatsen en veel aandacht besteed aan overgang tussen privé en openbaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woongebouw van MIX architectuur wil zowel stoer als zorgzaam karakter uitstralen

2 uur geleden

DP6 breidt verbouwde woning in binnenstad van Delft uit met schildersatelier

Vandaag, 13:27

Oorspronkelijke gevel Huis van Delft toegepast in Utrechts appartementengebouw

Vandaag, 10:36

Benthem Crouwel Architects levert eerste gebouw van nieuw stedelijk ensemble in Bratislava op

Gisteren, 16:58

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

4 uur geleden

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

Vandaag, 09:20

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

Gisteren, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

20 juli, 2:49

Nog ongewis wat er moet gebeuren met verzwakte Merwedebrug

20 juli, 10:42

NLInvesteert ziet financieringsgat voor middensegment vastgoed

17 juli, 1:23
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap