Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Maastrichtse wijk in opstand tegen bouw distributiecentrum

30 augustus 2021, 9:29
Zo’n driehonderd inwoners van de Maastrichtse wijk Limmel protesteerden zaterdag tegen de bouw van een groot distributiecentrum in hun buurt. Zij willen dat op het braakliggende terrein tussen hun wijk en de Maas woningen worden gebouwd, en geen loods van 200 bij 70 meter. Die moet 116 laaddecks voor grote trucks en 650 parkeerplaatsen krijgen.

De 15 meter hoge loods ontsiert volgens de boze inwoners niet alleen de wijk, het maakt de bouw van ruim 800 gewenste woningen onmogelijk en zorgt ook voor verkeersoverlast en extra fijnstof in hun wijk en de naburige Noorderbrug over de Maas.

Een grote groep bewoners en plaatselijke politici, gewapend met spandoeken en tekstborden, verzamelde zich rond 11.00 uur voor de kerk in Limmel waar zij werden toegesproken door enkele actievoerders. “Onverdraaglijk en onacceptabel”, noemde een van hen de voorgenomen bouw van de loods. “We zijn een woonbuurt, hebben tekort aan betaalbare woningen.” De actievoerders kondigden aan tot aan de hoogste instantie de bouw juridisch te zullen aanvechten.

814 woningen
De gemeente had plannen voor de bouw van 814 woningen op het braakliggend stuk grond, maar een zakenman kocht de grond onlangs op met de bedoeling er een groot distributiecentrum te bouwen. De bestemming voor het braakliggende stuk land is bedrijventerrein. Om er woningbouw mogelijk te maken, zoals de gemeente en de buurt wenst, had er een voorbereidingsbesluit voor het gebied genomen moeten worden. Dat is niet gebeurd.

De zakenman bouwde eerder een enorme loods langs de A2 tussen Roosteren en Born. Hij liet enkele dagen geleden bulldozers en vrachtwagens op het terrein in Maastricht zetten om het terrein bouwrijp te maken.

De gemeenteraad van Maastricht zou op 29 september over de toekomst van het terrein praten, maar heeft de vergadering vervroegd naar 7 september.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

1 uur geleden

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

3 uur geleden

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

24 minuten geleden

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

4 uur geleden

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan