Minister: miljarden nodig om Nederland bereikbaar te houden

27 november 2020, 9:10
De komende kabinetten moeten miljarden extra vrijmaken voor infrastructuur om Nederland bereikbaar te houden. "Zonder extra geld zijn we straks alleen nog maar bezig met beheer en onderhoud. Dat kan wat mij betreft echt niet", zegt minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) in een interview met De Telegraaf.

Dit jaar blijft er al minder geld over voor nieuwe asfaltprojecten door fikse financiële tegenvallers. Een groot deel van het geld dat de minister ieder najaar uit het Infrastructuurfonds kan uitgeven aan vaarwegen en asfaltprojecten, gaat op aan tekorten bij de aanpak van de A2 Deil-Vught, die 400 miljoen euro duurder is dan gedacht.

Verder is voor de aanpassing van bruggen op het traject Papendrecht-Gorinchem (A15) 375 miljoen euro extra nodig. Van Nieuwenhuizen had dit geld liever besteed aan een nieuw project, "maar we vinden het ook belangrijk dat deze fileknelpunten snel worden opgelost".

Tekort 1,5 miljard
Ondertussen zijn nu of in de komende periode tal van bruggen, sluizen en tunnels toe aan renovatie of vernieuwing. Het tekort op beheer en onderhoud zit rond de 1,5 miljard, aldus de minister. Dat bedrag moet er per jaar bij. "Dat lijkt me een minimumscenario om echt goed door te kunnen gaan. Alleen dan houden we de normale budgetten voor nieuwe aanleg."

Extra geld dat er deze kabinetsperiode bij is gekomen, zou niet genoeg zijn. Van Nieuwenhuizen wil daar opnieuw over onderhandelen. Ze ziet ook kansen in nieuwe miljardenfondsen. "Het hangt natuurlijk nog een beetje af hoeveel van het Nationaal Groeifonds bij infrastructuur terechtkomt. Daar zitten we natuurlijk als een bok op de haverkist om te zorgen dat een groot deel bij ons komt. Daarnaast kijken we naar het Europees coronaherstelfonds."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Plan Welzijnsoord Veenkoloniën landelijke winnaar Eo Wijersprijsvraag

2 uur geleden

Mei architects and planners – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2026

2 uur geleden

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

2 oktober, 2:40

Door atelier PRO ontworpen brede school in Genderen in gebruik genomen

2 oktober, 1:46

Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

1 uur geleden

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

2 oktober, 3:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

2 oktober, 9:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

1 oktober, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 oktober, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap