Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn
Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn
Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn

Vernieuwde presentatie Cuypershuis te zien vanaf 10 oktober

27 augustus 2020, 15:37
Op 10 oktober wordt in het Cuypershuis in Roermond een nieuwe museumpresentatie over architect Pierre Cuypers geopend. In de vernieuwde vaste presentatie kan de bezoeker als het ware meekijken over de schouder van de architect die onder andere het Rijksmuseum en het centraal station van Amsterdam ontwierp. Dat heeft het Cuypershuis bekendgemaakt.

In de nieuwe presentatie komen zijn persoon en karakter meer naar voren en is er aandacht voor zijn inspiratiebronnen, evenals de nadruk op ambacht. Om dit te realiseren is er gewerkt met historisch beeldmateriaal, brieven en quotes als sfeerbeleving, gecombineerd met de museale collectie. Elke kamer heeft een eigen thema en sfeer gekregen.

Een introductiefilm, luisterpunten en interactieve elementen ondersteunen de tocht door het museum, terwijl het in ere herstelde plafond van de voormalige woonkamer van de familie Cuypers de sfeer versterkt.

Centraal in het museumgebouw staan de twee authentieke trappen, gespiegeld aan elkaar. Dit dubbele trappenhuis is bekleed met een uniek behang dat bestaat uit foto’s en originele gipsafgietsels uit de ateliers van Cuypers. Het speciaal voor het Cuypershuis ontworpen behang vormt een collage van de 800 glasnegatieven die werden geconserveerd en gedigitaliseerd.

De vernieuwde presentatie is vormgegeven door Bureau Caspar Conijn en kwam mede tot stand dankzij crowdfunding en bijdragen van onder meer de provincie Limburg en gemeente Roermond.

Pierre Cuypers
Het Cuypershuis vertelt het verhaal van architect en vormgever Pierre Cuypers (1827 – 1921). Het museum is gevestigd in zijn oorspronkelijke woonhuis en ateliers. In 1853 bouwde hij dit  complex net buiten de Roermondse binnenstad. Hier was destijds genoeg ruimte om zijn ambitieuze plannen te kunnen uitvoeren. Cuypers gebruikte het gebouw als zijn visitekaartje. Tijdens zijn leven ontwierp hij ongeveer 150 kerkelijke bouwwerken en kreeg hij meer dan 120 andere opdrachten.

Tegenwoordig wordt Cuypers vooral genoemd als architect van het Rijksmuseum, het centraal station van Amsterdam, Kasteel de Haar in Haarzuilens en de restauratie van de Ridderzaal in Den Haag. Met zijn herkenbare neogotische stijl heeft hij een flinke stempel gedrukt op de negentiende-eeuwse architectuur in Nederland, zeker op die van kerken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Yesomi Umolu benoemd tot algemeen en artistiek directeur Nieuwe Instituut

Gisteren, 16:29

MVRDV ontwerpt bolvormig sportcomplex in Albanese hoofdstad Tirana

Gisteren, 15:52

VanWonen, Koschuch en OKRA presenteren masterplan Lange Wemen Hengelo

Gisteren, 14:40

Nijkleaster wint Vredeman de Vriesprijs voor architectuur 2025

Gisteren, 10:32

Aartsen versoepelt regels geluidsoverlast voor bouwen langs spoor

Gisteren, 13:32

Paul de Ruiter voert ABN AMRO Duurzame 50 aan

Gisteren, 11:55

Limburgse politiek ondanks zorgen akkoord met energiemaatschappij

7 november, 1:39

Provincie Zuid-Holland steekt ‘geen cent extra’ in warmtenetwerk

7 november, 10:28

Provincies focussen op agrarisch natuurbeheer tegen stikstof

6 november, 3:11

Corporatiewoning harder geraakt door klimaatverandering

6 november, 10:46
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan