Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn
Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn
Impressie nieuwe vaste presentatie Cuypershuis
Copyright: Bureau Caspar Conijn

Vernieuwde presentatie Cuypershuis te zien vanaf 10 oktober

27 augustus 2020, 15:37
Op 10 oktober wordt in het Cuypershuis in Roermond een nieuwe museumpresentatie over architect Pierre Cuypers geopend. In de vernieuwde vaste presentatie kan de bezoeker als het ware meekijken over de schouder van de architect die onder andere het Rijksmuseum en het centraal station van Amsterdam ontwierp. Dat heeft het Cuypershuis bekendgemaakt.

In de nieuwe presentatie komen zijn persoon en karakter meer naar voren en is er aandacht voor zijn inspiratiebronnen, evenals de nadruk op ambacht. Om dit te realiseren is er gewerkt met historisch beeldmateriaal, brieven en quotes als sfeerbeleving, gecombineerd met de museale collectie. Elke kamer heeft een eigen thema en sfeer gekregen.

Een introductiefilm, luisterpunten en interactieve elementen ondersteunen de tocht door het museum, terwijl het in ere herstelde plafond van de voormalige woonkamer van de familie Cuypers de sfeer versterkt.

Centraal in het museumgebouw staan de twee authentieke trappen, gespiegeld aan elkaar. Dit dubbele trappenhuis is bekleed met een uniek behang dat bestaat uit foto’s en originele gipsafgietsels uit de ateliers van Cuypers. Het speciaal voor het Cuypershuis ontworpen behang vormt een collage van de 800 glasnegatieven die werden geconserveerd en gedigitaliseerd.

De vernieuwde presentatie is vormgegeven door Bureau Caspar Conijn en kwam mede tot stand dankzij crowdfunding en bijdragen van onder meer de provincie Limburg en gemeente Roermond.

Pierre Cuypers
Het Cuypershuis vertelt het verhaal van architect en vormgever Pierre Cuypers (1827 – 1921). Het museum is gevestigd in zijn oorspronkelijke woonhuis en ateliers. In 1853 bouwde hij dit  complex net buiten de Roermondse binnenstad. Hier was destijds genoeg ruimte om zijn ambitieuze plannen te kunnen uitvoeren. Cuypers gebruikte het gebouw als zijn visitekaartje. Tijdens zijn leven ontwierp hij ongeveer 150 kerkelijke bouwwerken en kreeg hij meer dan 120 andere opdrachten.

Tegenwoordig wordt Cuypers vooral genoemd als architect van het Rijksmuseum, het centraal station van Amsterdam, Kasteel de Haar in Haarzuilens en de restauratie van de Ridderzaal in Den Haag. Met zijn herkenbare neogotische stijl heeft hij een flinke stempel gedrukt op de negentiende-eeuwse architectuur in Nederland, zeker op die van kerken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Vandaag, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Vandaag, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

Gisteren, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

Gisteren, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap