Geplaagd BAM zet verlies van dik 234 miljoen euro in de boeken

20 augustus 2020, 9:22
Bouwer BAM heeft de eerste helft van 2020 afgesloten met een verlies van dik 234 miljoen euro. Naast de 'buitengewone omstandigheden' van de coronacrisis kampte de bouwonderneming ook met verliezen bij BAM International en andere kostenposten. Verder had BAM te maken met afschrijvingen op onder meer goodwill.

Het negatieve resultaat komt niet als een verrassing. BAM had de markten eerder al gewaarschuwd dat het de eerste helft van het jaar een gecorrigeerd verlies van 130 miljoen tot 150 miljoen euro zou schrijven. Dit bedrag kwam uiteindelijk uit op min 134 miljoen euro. Bij BAM International, wat wordt afgebouwd, was sprake van een verlies van 56 miljoen euro.

Ook schikte BAM voor een bedrag met Keulen vanwege de vele problemen rond de aanleg van een metrolijn in de Duitse stad in maart 2009. Dit kostte de bouwer uiteindelijk 36 miljoen euro. Op papier moest BAM ook nog 116 miljoen euro afschrijven op onder meer goodwill en belastingkwesties.

Verder zijn er zorgen over de ontwikkeling van de Nederlandse infratak en de Duitse bouwdivisie. Het Nederlandse bouw- en vastgoedbedrijf, het Britse infrabedrijf en BAM PPP presteerden volgens de onderneming goed.

Stil
Door de crisis kwam het werk op verschillende bouwplaatsen vanwege coronamaatregelen stil te liggen. Op andere bouwlocaties moesten aanpassingen aan werkprocessen worden gedaan, wat de effectiviteit raakte. Dit werd door BAM in de omzet gevoeld. De opbrengsten in het tweede kwartaal daalden met 19 procent, oftewel 360 miljoen euro.

Op grond van de huidige marktomstandigheden, met de crisis in het achterhoofd, en de sterke orderportefeuille verwacht BAM voor de tweede helft van 2020 een positief gecorrigeerd resultaat voor belastingen. Het bedrijf zegt onder meer te profiteren van steunmaatregelen van overheden. Verder heeft het bedrijf de kosten verlaagd.

Volgens Frans den Houter, die de touwtjes in handen heeft tot het moment dat Ruud Joosten de leiding krijgt bij de bouwer, was sprake van een uitdagend kwartaal. In samenwerking met Joosten, die nog wel de goedkeuring van de aandeelhouders moet krijgen, wil de financieel directeur een strategisch plan opstellen 'gebaseerd op de sterke punten van BAM'.

Trefwoorden

bouw bouwbedrijf bam

Andere nieuwsberichten

Een thuiskomen voor Bedaux de Brouwer Architecten

2 uur geleden

Bouw van The Baan Tower nu echt van start

3 uur geleden

Mei transformeert Gasometer in Münster tot duurzaam woongebouw

4 uur geleden

Bij nai010 uitgevers verschijnt publicatie over natuurinclusieve architectuur

Vandaag, 09:02

Duits energieconcern RWE steekt 55 miljard in duurzame projecten

1 uur geleden

Frankrijk maakt stranden, parken en bossen rookvrij

2 uur geleden

Stedelijk Museum krijgt eind 2024 weer een beeldentuin

Vandaag, 11:27

CBS: steun voor kernenergie in Nederland neemt toe

Vandaag, 09:50

Lagere straffen in langslepende Vestia-zaak na hoger beroep

Gisteren, 13:49

Brabant verkent mogelijkheden publiek warmtebedrijf

Gisteren, 10:45
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan