Still uit video Schone Bakkes
Copyright: Tanja Busking
Spatmaskermonturen, geproduceerd door Mies Architectuur
Copyright: Mies Architectuur
Spatmaskermonturen, geproduceerd door Mies Architectuur
Copyright: Mies Architectuur
Presentatiefoto spatmasker van BIG
Copyright: Bernardo Schuhmacher
Presentatiefoto spatmasker van BIG
Copyright: Bernardo Schuhmacher

Architecten 3D-printen mee aan spatmaskers voor zorgpersoneel

2 april 2020, 14:07
In verschillende landen wordt momenteel druk gewerkt aan het 3D-printen van spatmaskers voor zorgpersoneel. Ook in Nederland zijn al meerdere initiatieven ontplooid om het behulp van 3D-printers medewerkers van onder meer verzorgingshuizen en thuiszorg van gezichtsbescherming te voorzien. Architecten en andere ontwerpers printen mee.

Een van de bekendere Nederlandse initiatieven is Schone Bakkes, waarmee grafisch kunstenaar Jarno Burger en videograaf Tanja Busking verplegend personeel van maskers willen voorzien. De spatmaskers moeten medewerkers van verzorgingstehuizen en thuishulporganisaties en verloskundigen beschermen tegen het coronavirus.

De maskers zijn samengesteld uit een 3D-geprint montuur en een overheadsheet die te verkrijgen is bij kantoorboekhandels. De spatmaskers, die wel wat weg hebben van maskers om mee te lassen, dienen in combinatie met een mondkapje te worden gedragen. De basis voor het gezichtsmasker van Schone Bakkes is een vrij te gebruiken ontwerp door studenten uit Singapore.

Mies Architectuur
Inmiddels hebben zich meer dan vierhonderd partijen zich bij het initiatief aangesloten, waaronder de TU Delft en Mies Architectuur uit Ede. Bij het laatstgenoemde bureau wordt de 3D-printer momenteel toch minder gebruikt, omdat iedereen thuiswerkt. Bovendien is het een mooie kans om ‘een steentje bij te dragen’ aan oplossingen in de huidige coronacrisis, stelt directeur Michel Richter.

“Wij hebben via Facebook contact gehad met de initiatiefnemers en zijn lid geworden van Schone Bakkes. Via de pagina hebben wij verschillende modellen gedownload en er een printbaar model van gemaakt. We kunnen nu fulltime printen en stellen andere printopdrachten uit. Elke drie uur leveren we een exemplaar op en staan nu op twaalf geprinte en goede spatmaskers”, zegt Richter.

Andere delen van het land
De spatmaskers dienen te worden opgestuurd naar Schone Bakkes, die de maskers gratis ter beschikking gaat stellen aan zorgpersoneel in de regio Haaglanden. Ook in andere delen van het land, zoals in Zeeland, komen momenteel van dit soort initiatieven van de grond. In andere landen, zoals België en Denemarken, zijn ze momenteel eveneens bezig met het printen van maskers.

Een van de initiatieven in het Scandinavische land komt van het bekende architectenbureau BIG, dat ook 3D-printinstructies levert voor de maskers.
https://youtu.be/byYhZJtYcQ4

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Studio for New Realities brengt binnenspel Plaswijckpark onder gevouwen dak

21 november, 2:00

Space&Matter ontwerpt ingetogen houten paviljoen voor BSO in Zeist

21 november, 9:30

MoederscheimMoonen Architects benoemt vijf associates

21 november, 9:00

ECHO Urban Design en RoosRos Architecten winnen tender Machinewerf Vlissingen

20 november, 4:30

Vervoersregio's Rotterdam, Den Haag en Amsterdam willen miljard extra voor OV

21 november, 11:29

Mogelijke proef zelfrijdende pendelbussen tussen station Hoofddorp en Schiphol Trade Park

20 november, 2:15

Fietsflat bij Amsterdam Centraal wordt na 25 jaar gesloopt

20 november, 1:45

Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

20 november, 1:15

Minder infraprojecten gaan door na bezuinigingen Prinsjesdag

20 november, 10:40

Om malafide grondspeculatie tegen te gaan, overweegt het kabinet een bedenktijd voor kopers van grond

20 november, 9:00
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan