Inside out There
Copyright: Jasper Manders
Inside out There
Copyright: Jasper Manders
Bending Bamboo
Copyright: Bernd de Groot
Trektent
Copyright: Bart Meere

Opblaasbare tent wint ArchiTenten Challenge

4 juni 2019, 9:32
Jasper Manders (31) is de winnaar van de ArchiTenten Challenge. De bouwkundig ingenieur bij architectenbureau cepezed won de wedstrijd voor een campingtent op festival Lowlands met zijn inzending Inside out There. Deze razendsnel opblaasbare tent zonder scheerlijnen krijgt komende zomer een ereplek op de camping van het festival in Biddinghuizen.

De tweepersoons-festivaltent behoeft nauwelijks haringen en kan aan twee kanten open, zodat de luchtcirculatie voor verkoeling zorgt. Verder kunnen de gebruikers er zowel in liggen, zitten als staan. Bovendien is het mogelijk om een serie tentjes aan elkaar te schakelen zodat er een gemeenschappelijke binnenruimte ontstaat. Zo’n figuratie voor tien personen (ofwel vijf tenten) wordt nu gebouwd voor Lowlands, meldt de BNA, die de ontwerpwedstijd samen met Lowlands heeft georganiseerd.

“Deze winnaar is een verrijking voor het festvalcampinglandschap: het is een innovatieve tent, die bovendien kan worden geconfigureerd tot een collectieve tent. Een duurzaam alternatief ook voor de vele wegwerptentjes die elk jaar op de camping worden achtergelaten”, zegt Lowlands-directeur Eric van Eerdenburg.

Aangescherpt ontwerp
Eind april koos de jury drie finalisten uit 66 inzendingen voor de ArchiTenten Challenge. Zij mochten hun idee testen en een aangescherpt ontwerp aanleveren om de jury te overtuigen. Bernd de Groot (23), student Architectuur & Built Environment aan de Hanzehogeschool Groningen, werd tweede. Hij tekende voor Bending Bamboo: een communitytent met een overdekt ‘binnenplein’ als hart van vijf rondom aangeschakelde tentjes.

Op de derde plaats eindigde Bart Meere (25), student Civiele Techniek aan de TU Delft, met de Trektent: door simpelweg aan een koord te trekken bolt het tentstokkenframe automatisch op tot een koepeltent.

Jurylid en tentenbouwer Mark Takken had graag alle drie de ontwerpen gerealiseerd. “De Trektent vind ik zeer innovatief en verdient doorontwikkeling, en de Bending Bamboo is ook een zeer interessante, potentiële groepstent. Alle drie voegen zo echt iets compleet nieuws toe aan het bestaande aanbod in festivalcampingtenten.”

Geen stemrecht
Winnaar Manders werkt overigens voor hetzelfde architectenbureau als jurylid Ronald Schleurholts, maar deze had geen stemrecht in het aanwijzen van de winnaar. De overige juryleden waren Eric van Eerdenburg (directeur Lowlands), Dre Wapenaar (tentkunstenaar), Marc Takken (Karsten Tenten), Jelmer Boomsma (Digital Creative Agency Grrr, partner ArchiTenten Challenge) en Fred Schoorl (juryvoorzitter, directeur BNA).

De winnaar en twee finalisten presenteren hun ontwerp tijdens Architecture Now, dat BNA en Pakhuis de Zwijger organiseren op 11 juni.

Trefwoorden

bna lowlands festival tent

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stadsantropoloog en architect ontleden 'third places' in boek

Vandaag, 13:57

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

20 februari, 4:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

20 februari, 2:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

20 februari, 1:38

Koopwoningen ruim vijf procent duurder in januari

2 uur geleden

BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

Vandaag, 10:37

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

20 februari, 9:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

19 februari, 2:09
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan