Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
CO2-neutraal Marmoleum van Forbo Flooring in de woonkamer
Copyright: Forbo Flooring
De duurzame ingredienten van het CO2-neutrale Marmoleum van Forbo Flooring
Copyright: Forbo Flooring
Forbo nodigt architecten uit om Klimaatakkoord te redden
15 november 2018, 11:08
Forbo Flooring
vraagt zich bezorgd af of de doelstellingen uit het oorspronkelijke Klimaatakkoord zullen worden gehaald. Aanleiding voor die zorg is het feit dat de zogenoemde klimaattafels in het leven zijn geroepen en de overheid overlegt met honderden verschillende belanghebbenden, zoals bedrijven die allemaal hun eigen belangen hebben en verdedigen.
Udo Weijkamp, directeur Forbo Flooring Systems Nederland, is bang dat ‘het grote aanmodderen is begonnen’. Daarom nodigt hij iedereen die een rol speelt in gebouwde omgeving, zoals architecten, bouwbedrijven, eigenaren, grote eindgebruikers en fabrikanten, uit op het aankomende World Architecture Festival in Amsterdam om samen alvast stappen te zetten.
Klimaatakkoord
De vloerproducent gelooft dat het hele proces van transitie naar een nieuwe schonere gebouwde omgeving veel sneller kan en moet plaatsvinden dan nu gebeurt. Forbo was dan ook heel enthousiast toen Klimaatakkoordvoorman Nijpels de voortvarende doelstellingen van het voorlopige Klimaatakkoord bekend maakte, in navolging van het regeerakkoord van 2017.
“…Nederland wordt duurzaam. We hebben geen alternatief voor aanpakken. We nemen onze verantwoordelijkheid voor het klimaatakkoord van Parijs. Er komt een nationaal Klimaat- en energieakkoord waarmee we met alle partijen de CO
2
-uitstoot fors gaan verlagen. We leggen de lat hoog. We willen de meest ambitieuze doelstelling van Parijs. Daarvoor werken we samen met gelijkgezinde landen in Europa. In Nederland nemen we maatregelen die ons voorbereiden op een emissiereductie van 49% in 2030. In de EU nemen we het voortouw om het doel op 55% te krijgen…”, zo klonk het in het voorlopige Klimaatakkoord van deze lente.
Planeet en leven zijn onbetaalbaar
Afgelopen zomer werden vervolgens de klimaattafels in het leven geroepen door Nijpels – die door klimaatminister Wiebes was aangewezen om voor het einde van het jaar een definitief Klimaatakkoord te smeden. Deze klimaatdiscussietafels met honderden belanghebbenden als milieuclubs en bedrijven moeten resulteren in een solide plan om de gestelde doelstellingen te halen. Juist daar dreigt het volgens Forbo mis te gaan: de regering gaat onderhandelen met partijen die allemaal verschillende belangen hebben en die met hand en tand lijken te willen verdedigen.
Daarnaast lijkt het er sterk op dat de regeringspartijen het niet eens kunnen worden over de klimaatmaatregelen voor burgers en bedrijven. De plannen die er nu liggen zijn vaag, volgens Forbo, en laten zich ook niet doorrekenen. Een ambitieus Klimaat- en energieakkoord, zoals aangekondigd bij de start van dit kabinet, gaat er dit jaar waarschijnlijk niet komen, aldus Weijkamp.
Het gaat weer eens over geld, zo vermoedt Forbo, want men lijkt het vooral niet eens over waar de rekening van de toekomstige klimaatmaatregelen komt te liggen. Weijkamp: “Dat is op zichzelf al bijzonder, want hoe kun je het voortbestaan en de waarde van onze planeet, het klimaat of onze gezondheid uitdrukken in geld? Die zijn toch onbetaalbaar. Waar wachten we nog op? Iedereen is het erover eens dat er te weinig aan het probleem van klimaatverandering is gedaan tot nu toe. En iedereen is het erover eens dat het goedkoper is om nu geld uit te geven aan maatregelen die de uitstoot van CO
2
beperken, dan om af te wachten.”
Geen excuus
Volgens Forbo is het bovenstaande geen excuus om zelf niets te doen of niet in actie te komen. Dat kan volgens de vloerproducent ook makkelijk: zie de bedrijven die uit eigen beweging van het gas af gaan, energie besparen, fabrikanten die CO
2
-neutrale producten zoals plafonds en vloeren op de markt brengen, duurzaamheidsmanagers die alom worden aangesteld, architecten die smeken om duurzame materialen en programma’s om duurzame gebouwen te ontwerpen et cetera.
Volgens Weijkamp wordt het CO
2
-probleem daarmee niet in een klap opgelost. “Maar het mooie van deze initiatieven, groot en klein, is dat ze in gang worden gezet door mensen en bedrijven die het klimaat wel belangrijk vinden, de noodzaak tot verandering inzien en in beweging komen. Los van het Klimaatakkoord, los van de kosten.”
Iedereen die een rol speelt in gebouwde omgeving, te weten huurders, eigenaren, grote eindgebruikers, consumenten, architecten, aannemers, onderaannemers en fabrikanten, kunnen er volgens Forbo nu al voor zorgen dat gebouwen CO
2
-neutraler worden door minder en groene energie te gebruiken, en duurzamere materialen toe te passen.
WAF
Forbo Flooring laat graag zien welke bijdrage het zelf levert aan het gebruik van duurzame materialen in de gebouwde omgeving en nodigt geïnteresseerden uit om te praten over wat zij al doen en willen doen, wat in samenwerking gedaan zou kunnen worden en wat dat zou opleveren. Forbo neemt daartoe deel aan het
World Architecture Festival
dat van 28 tot en met 30 november plaatsvindt in de RAI Amsterdam en heet u van harte welkom op haar stand.
Trefwoorden
forbo flooring
duurzaamheid
klimaatakkoord
Best gelezen
1
Architect Cees Dam op 93-jarige leeftijd overleden
dinsdag, 14 april
2
Powerhouse Company wint aanbesteding voor verbouwing Vista College Maastricht
dinsdag, 14 april
3
Tien bureaus geselecteerd voor tweede ronde nieuwbouw De Meervaart
woensdag, 15 april
4
Voormalig hoofdkantoor Ferro in M4H verbouwd tot bedrijfsverzamelgebouw
woensdag, 15 april
5
QWA heeft A16 boven Rotterdam eigen identiteit gegeven
maandag, 13 april
Gerelateerde nieuwsberichten
Publieksjury kiest Forbo Flooring als duurzaamste bedrijf van Nederland
10 december 2020
Nieuwe printer Forbo zorgt voor superscherpe printvloeren
13 september 2019
Forbo Flooring
Studenten helpen vloerproducent om kringloop linoleum te sluiten
17 juni 2019
Forbo Flooring
Bijeenkomst voor (interieur-)architecten over circulariteit
14 maart 2019
Forbo Flooring
Forbo investeert verder in duurzaamheid
21 februari 2019
Forbo Flooring
Forbo Flooring gaat partnerschap aan met BNA
10 januari 2019
Linoleumleer van Don Yaw Kwaning is mogelijk alternatief
6 december 2018
Forbo Flooring launching partner INSIDE/INSIDE
25 oktober 2018
Prijswinnende linostoel te zien op DDW
6 september 2018
Forbo Flooring
Forbo doet mee aan BlueCity Circular Challenge
14 juni 2018
Forbo sluit voor vijfde keer aan bij Earth Hour
22 maart 2018
Forbo Flooring
Een lichtende bol uit linoleum
1 maart 2018
Forbo Flooring
Forbo gaat steeds meer MVO-partnerships aan
15 januari 2018
Nieuwe toepassingen ‘stadsjute‘
14 september 2017
Forbo Flooring
Tijdelijke vertrekhal Schiphol is sober en doelmatig
15 juni 2017
Publieksjury kiest Forbo Flooring als duurzaamste bedrijf van Nederland
10 december 2020
Nieuwe printer Forbo zorgt voor superscherpe printvloeren
13 september 2019
Forbo Flooring
Studenten helpen vloerproducent om kringloop linoleum te sluiten
17 juni 2019
Forbo Flooring
Bijeenkomst voor (interieur-)architecten over circulariteit
14 maart 2019
Forbo Flooring
Forbo investeert verder in duurzaamheid
21 februari 2019
Forbo Flooring
Forbo Flooring gaat partnerschap aan met BNA
10 januari 2019
Linoleumleer van Don Yaw Kwaning is mogelijk alternatief
6 december 2018
Forbo Flooring launching partner INSIDE/INSIDE
25 oktober 2018
Prijswinnende linostoel te zien op DDW
6 september 2018
Forbo Flooring
Forbo doet mee aan BlueCity Circular Challenge
14 juni 2018
Forbo sluit voor vijfde keer aan bij Earth Hour
22 maart 2018
Forbo Flooring
Een lichtende bol uit linoleum
1 maart 2018
Forbo Flooring
Forbo gaat steeds meer MVO-partnerships aan
15 januari 2018
Nieuwe toepassingen ‘stadsjute‘
14 september 2017
Forbo Flooring
Tijdelijke vertrekhal Schiphol is sober en doelmatig
15 juni 2017
Toon alles
Gerelateerde bedrijven
Forbo Flooring
creating better environments
Andere nieuwsberichten
OMA gebruikt bestaand gebouw als canvas bij renovatie Edo-Tokyo Museum
4 uur geleden
Na een renovatie van bijna vier jaar is het Edo-Tokyo Museum in de Japanse hoofdstad Tokio heropend. OMA nam het uit 1993 stammende gebouw, dat is ontworpen door de Metabolist Kiyonori Kikutake, onder handen.
Winnaars verkiezing Beste Bossche Gebouw 2020–2025 bekend
Vandaag, 14:16
De vakjury en het publiek wezen elk in drie categorieën een winnaar aan. Daarnaast kende vakjury nog een wildcard toe aan een project.
Appartementengebouwen door MIX architectuur vormen sluitstuk Noorderhaven Zutphen
Vandaag, 12:29
In de nieuwe buurt Noorderhaven in Zutphen zijn drie appartementengebouwen naar ontwerp van MIX architectuur opgeleverd. De gebouwen met in totaal tachtig woningen vormen het sluitstuk van de gebiedsontwikkeling.
EUmies Award naar renovatie congrescentrum in Charleroi en tijdelijke ruimtes Sloveens theater
Vandaag, 10:54
Donderdag zijn de winnaars van de EUmies Award 2026 bekendgemaakt. De renovatie van het congrescentrum Charleroi Palais des Expositions won in de belangrijkste categorie architectuur.
Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State
3 uur geleden
Om het huizentekort tegen te gaan, blijft de Raad van State woningbouwzaken met voorrang behandelen.
Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft
Vandaag, 11:36
De TU Delft heeft aanzienlijke stappen gezet om de sociale veiligheid voor medewerkers te verbeteren.
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet
Vandaag, 09:23
Bouwers kunnen, door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen
Gisteren, 12:00
Voor de grootscheepse restauratie en herbestemming van de Rivièrahal in de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp zijn Mecanoo en BiermanHenket geselecteerd.
Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel
Gisteren, 10:34
Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie.
ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar
15 april, 1:22
Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen, stelt ING.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur