CO2-neutraal Marmoleum van Forbo Flooring
Copyright: Forbo Flooring
CO2-neutraal Marmoleum van Forbo Flooring
Copyright: Forbo Flooring

Forbo Flooring launching partner INSIDE/INSIDE

25 oktober 2018, 14:02
Forbo Flooring is sinds begin deze maand launching partner van INSIDE/INSIDE, een onafhankelijk hulpmiddel voor de selectie van een duurzaam interieur. INSIDE/INSIDE werd bedacht door de Dutch Green Building Council (DGBC), NIBE (Nederlands Instituut voor Bouwbiologie en Ecologie) en Ex Interiors.

De drie partijen hebben het online platform geïnitieerd als antwoord op de behoefte om duurzaamheid in interieur inzichtelijk te maken. Bovendien zien zij het als hun maatschappelijke plicht om duurzaam interieur in de gebouwde omgeving te stimuleren. Forbo Flooring doet mee omdat het gelooft in transparantie en bewustwording en omdat het bedrijf graag een bijdrage wil leveren aan het behalen van de Nederlandse klimaat- en circulariteitsdoelen.

Forbo heeft zich met maar liefst vijf producten ingeschreven op het nieuwe platform. Gebruikers van INSIDE/INSIDE, zoals interieurarchitecten, facilitair medewerkers, ontwikkelaars en consumenten, kunnen deze producten van Forbo en andere producenten vervolgens selecteren en betrouwbare data over de milieu- en gezondheidsimpact inzien en vergelijken.

Toepassing
De gebruiker selecteert daartoe de aantallen of vierkante meters producten en materialen en voegt dit toe aan de projectberekening. Vervolgens kan er worden ‘afgerekend’ op milieu-impact. In een enkel overzicht is te zien welke impact het interieur heeft en door welke onderdelen dit wordt beïnvloed.

Gebruikers besparen hiermee tijd en geld omdat het verzamelen van informatie een stuk eenvoudiger wordt. Daarnaast hebben zij toegang tot betrouwbare informatie die onafhankelijk getoetst is. De output van het platform kan onder andere worden gebruikt in aanbestedingen en voor certificeringen.

Initiatiefnemers
DGBC waarborgt de objectiviteit van INSIDE/INSIDE als onafhankelijke host van het platform en beschikt over de kennis voor het objectief meetbaar maken van duurzaamheid. Daarnaast is DGBC verantwoordelijk voor het duurzaamheidskeurmerk BREAAM in Nederland.

NIBE heeft inhoudelijke kennis voor het berekenen van milieu-impact, circulariteit en gezondheid van materialen. Ex Interiors, tot slot, is als interieurarchitect pionier op het gebied van duurzame interieurprojecten.

Forbo en duurzaamheid
Ook voor Forbo is duurzaamheid al jaren een belangrijk thema. Het bedrijf koopt alleen nog groene energie in en recyclet haar reststromen, die weer grondstoffen vormen voor andere producten.

Ook neemt Forbo snijafval terug dat verwerkt wordt in nieuwe vloeren en is de vloerproducent druk bezig om een oplossing te bedenken voor gebruikte vloeren. Forbo’s linoleum wordt inmiddels CO2-neutraal geproduceerd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Beschut wonen in een coulissenlandschap

Gisteren, 09:30

Space Encounters ontwerpt ShowDepot voor collectie De.Groen aan haven in Arnhem

27 maart, 3:43

Strategische visie van MVRDV voor ‘kwaliteitssprong’ Roosendaal

27 maart, 2:05

Nieuwe Bibliotheek Bonaire ademt couleur locale

27 maart, 11:28

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02

Kampen begint kort geding tegen Enexis om aansluiting schoolgebouw

26 maart, 10:56

Ballast Nedam ziet nettowinst en omzet stijgen

25 maart, 4:37

Provincies willen drinkwaterbesparing in nieuwe huizen

25 maart, 10:02

Parijs stemt voor autovrij maken van 500 straten

24 maart, 10:30
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan