Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: VanWilsumVanLoon Architecten
Copyright: VanWilsumVanLoon Architecten
Copyright: Standard Studio
Copyright: VanWilsumVanLoon Architecten

Studentenhuisvesting in centrum Rotterdam

26 juni 2017, 11:22
Een kantoorpand aan het Stadhuisplein in Rotterdam heeft vanaf september 2017 een nieuwe bestemming als studentenhuisvesting. VanWilsumVanLoon Architecten en ontwerpbureau Standard Studio tekenen voor respectievelijk exterieur en interieur van het pand.

Het gebouw Hermes City Plaza wordt herontwikkeld tot een combinatie van winkels, horeca, studentenhuisvesting en verblijfsgebieden. Het pand krijgt een nieuwe gevel en een opbouw van twee verdiepingen naar ontwerp van VanWilsumVanLoon Architecten. Op de begane grond wordt de gevel aan het Stadhuisplein naar voren geschoven.

Transparant
De transformatie resulteert in ruim 210 studentenwoningen op de verdiepingen en in de opbouw en elf horeca-eenheden op de begane grond. De horecaruimtes krijgen aan zowel de voor- als de achterzijde een transparante gevel. Daardoor wordt de Sint Luciastraat, de expeditiestraat aan de achterzijde van het gebouw, zichtbaar vanaf het Stadhuisplein.

Herinrichting van het openbaar gebied en het creëren van terrassen in huidige expeditiestraat zal de Sint Luciastraat meer bij het centrum betrekken. De straat levert overigens ook de nieuwe naam van het herbestemde gebouw; het gaat Lucia heten.

Studio’s
De huisvesting is bedoeld voor eerstejaars studenten van Erasmus University College (EUC). Elke student heeft in het gebouw een eigen gemeubileerde en gestoffeerde studio, inclusief keuken en badkamer. Daarnaast zijn er gezamenlijke faciliteiten zoals wasmachines en een dakterras.

Aannemer Du Prie realiseert met zijn partners in hoog tempo de verbouwing, zodat de studenten eind augustus hun intrek kunnen nemen in hun nieuwe kamers.

Studenten in de stad
Bij het EUC volgen excellente studenten uit binnen- en buitenland drie jaar een bacheloropleiding Liberal Arts & Sciences. Met de studentenhuisvesting aan het levendige Stadhuisplein en tussen de Coolsingel en de Lijnbaan gaat een langgekoesterde wens in vervulling voor de Erasmus Universiteit en de gemeente Rotterdam: de universiteit en zijn studenten worden meer zichtbaar in het centrum van de stad. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Gisteren, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Gisteren, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap