Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans
Copyright: Bodine Koopmans

Woonhuis te koop via galerie

29 mei 2017, 14:10
Het woonhuis Dutch Mountain wordt via een galerie verkocht. Volgens GRIMM Gallery en Sotheby’s Realty is het een wereldwijde primeur, maar het huis is dan ook “een duurzaam statement en kunstwerk ineen”.

Het huis van Sanne Oomen, Lucas Mol en hun kinderen ligt in het bos bij Huizen, in het Goois Natuurreservaat. De woning ligt half ondergronds, onder een heuvel, als symbool van het belang dat architect Oomen en kunsthistoricus Mol hechten aan een groenere toekomst. Het huis is passend Dutch Mountain genoemd.

Nieuw project
Dutch Mountain was het eerste project van denieuwegeneratie architecten, het bureau dat Oomen samen met Thomas Dieben en Oscar Vos in 2008 oprichtte. Inmiddels, zo geven Oomen en Mol aan, is het huis 'af' en denken ze aan een volgend project. Ze willen “met een nieuw, circulair gebouwd project anderen wederom inspireren om duurzamer te wonen en te leven”.

De woning wordt verkocht in een kunstgalerie – als eerste huis ter wereld, aldus GRIMM Gallery. Daartoe werkt de galerie, met vestigingen in Amsterdam en New York, samen met Sotheby’s Realty. De prijs wordt op aanvraag medegedeeld aan de serieus geïnteresseerde.

Duurzaam
Woonhuis Dutch Mountain heeft veel duurzame aspecten, in techniek, materiaalgebruik en architectuur. Zo vormt het bos een warme deken over een zijde van het huis; een glazen pui aan de andere zijde zorgt er voor dat de zon licht en warmte kan bieden.

Het kader voor de glazen pui is vervaardigd met larikshout uit het omringende bos. Bouwmaterialen zijn gerecycled. Zonnecellen op het dak zorgen (aanvullend) voor de energievoorziening. Het huis is niet aangesloten op gas en riool. Water wordt gezuiverd middels een helofytenfilter.

Hergebruik
Dit hebben de bouwers en bewoners gecombineerd met verzamelde en zelfgemaakte kunst en design-voorwerpen. Overigens zijn ook die vaak gemaakt van gerecylcede materialen.
 
Het extreemste voorbeeld van hergebruik vormt de dertig jaar oude Daimler, die rechtop in het interieur staat. De auto moest worden geofferd, want wie een groene droom heeft, kan niet blijven rijden in een benzine slurpend vervoermiddel. De auto is omgetoverd tot “keukenkast en conversation piece”, aldus Oomen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

'Vakantiewoonbuurt' Happy Days wint Gemma Smid Architectuurprijs Zoetermeer 2025

Gisteren, 14:39

Open Kaart ontwerpt erf voor gebiedscoöperatie

Gisteren, 13:00

Jubileumeditie 25-jarig AFFR start met speelfilm The Great Arch

Gisteren, 11:30

Zeven biobased woningen op de plek van een voormalig tuincentrum

Gisteren, 10:22

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

Gisteren, 11:58

Steeds meer vakantiewoningen aan de kust, vooral in Zeeland

1 september, 3:27

Gasgeneratoren in Utrecht om overbelasting stroomnet te voorkomen

1 september, 11:40

Amsterdam schrijft tender uit voor eerste kavels Pampusbuurt op Strandeiland

29 augustus, 1:47

Vrees voor windparken in Groene Hart, oproep tot actie

29 augustus, 10:29

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

28 augustus, 1:53
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan