Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Zeelenberg Architectuur - Punt West
Copyright: Zeelenberg Architectuur
Zeelenberg Architectuur - Brouwerseiland
Copyright: Zeelenberg Architectuur
Zeelenberg Architectuur - Brouwerseiland
Copyright: Zeelenberg Architectuur
Studio JVM - Duynzoom Villa's, Texel
Copyright: Studio JVM
Studio JVM - Duynzoom Villa's, Texel
Copyright: Studio JVM
Studio JVM - Duynzoom Villa's, Texel
Copyright: Studio JVM
Architectenweb houdt netwerkevent rond ontwerp vakantieparken
15 mei 2017, 17:00
Op allerlei plekken in Nederland worden nieuwe vakantieparken en nieuwe ensembles van vakantiewoningen gerealiseerd. Op donderdag 15 juni 2017 zoomt Architectenweb in een netwerkevent in op deze onderbelichte opgave. Sprekers op dit event zijn architect Jeroen van Mechelen (Studio JVM), ontwikkelaar Mike Schouten (Harlem Oil Company) en architect Jan-Paul Bron (Zeelenberg Architectuur).
Waar vakantieparken ooit ontworpen werden als ideale uitvalsbasis om de bestaande natuur in te trekken, daar worden ze tegenwoordig veelal ook ingezet om nieuwe natuur te ontwikkelen. De vakantieparken nemen zo niet alleen ruimte in, maar voegen vooral ook natuurlijke ruimte toe. Nieuw bos, nieuw water, nieuwe duinen… overal wordt samen met nieuwe vakantieparken ook nieuwe natuur ontwikkeld.
Tegelijkertijd heeft de vakantiewoning zich ontwikkeld van eenvoudige en kleine huisvesting tot volwaardige woning voorzien van alle luxe. Soms nog wel compact qua opzet, maar steeds vaker ook zeer ruim. Ideaal om voor korte of langere perioden de hectiek van de stedelijke omgeving te ontvluchten.
Bij de vakantieparken die momenteel in Nederland ontwikkeld worden, zijn de vakantiewoningen meestal niet meer in bezit van de beheerder van het park, maar zijn ze in particulier eigendom. Ze zijn zeer populair als twee woningen of zelfs als hoofdverblijf. Het verschil tussen de reguliere woonomgeving en het vakantiepark lijkt zo langzaam kleiner te worden.
Eigentijdse architectuur en aanleg van nieuwe natuur
In het netwerkevent rond het ontwerp van vakantieparken willen we inzoomen op het ontwerp van de parken en de individuele woningen. Welke opgaven spelen hier? Welke ontwikkelingen zijn er? Wat kunnen we hiervan leren voor de reguliere woonomgeving?
Architect Jeroen van Mechelen van
Studio JVM
trapt het event af met een korte lezing over het ontwerp dat hij maakte voor een ensemble van vakantiewoningen op Texel. Met een slimme indeling en oriëntatie lijken de woningen veel ruimer dan ze werkelijk zijn. Ook bewijst Van Mechelen dat vakantiegevoel en minimalisme elkaar niet uitsluiten.
Een zeer succesvolle ontwikkelaar van vakantieparken is Harlem Oil Company, dat momenteel aan verschillende nieuwe vakantieparken werkt. In zijn lezing gaat Mike Schouten, mede-oprichter van
Harlem Oil Company
, dieper in op de benadering van het bedrijf. Hij zal ingaan de ervaringen die hij heeft opgedaan in het verleden en via actuele projecten vooruit kijken naar de toekomst.
Als het om het ontwerp van vakantieparken gaat geeft
Zeelenberg Architectuur
nu al enkele decennia de toon aan in ons land. Het ontwerp voor Port Zélande, een vakantiepark als een Zuid-Frans vissersdorp, maakte de weg vrij voor een zorgvuldige traditionalistische architectuur, die al snel een regionale kleur kreeg. Zelf is Zeelenberg Architectuur inmiddels vele stappen verder en ontwerpt het nu bijvoorbeeld eigentijdse, maar toch typisch Zeeuwse woningen in Zeeland. Bij Punt West, inmiddels afgerond, en Brouwerseiland, nog in ontwikkeling, wordt de aanleg van vakantieparken gecombineerd met de aanleg van nieuwe natuur. Daarbij moet Brouwerseiland de waterkwaliteit van het Grevelingenmeer een impuls geven.
Het netwerkevent rond het ontwerp van vakantieparken vindt plaats op donderdag 15 juni 2017 in de Architecten Showroom Amsterdam (Pedro de Medinalaan 1, Amsterdam).
Programma
14:30u-15:00u – Inloop met koffie en thee
15:00u-16:30u – Lezingen door architect Jeroen van Mechelen (Studio JVM), ontwikkelaar Mike Schouten (Harlem Oil Company) en architect Jan-Paul Bron (Zeelenberg Architectuur).
16:30u-17:00u – Debat met alle sprekers en de zaal
17:00u-18:00u – Netwerkborrel
Schrijf je nu gratis in voor het netwerkevent (Eventbrite)
Alle deelnemers aan het evenement zullen ruim van tevoren publiek gemaakt worden, zodat op deze middag effectief nieuwe contacten gelegd kunnen worden. Aan het netwerkevenement kunnen maximaal 75 personen deelnemen.
Architectenweb Partnernetwerk
Vanuit het Architectenweb Partnernetwerk worden door het jaar heen verschillende netwerkevenementen georganiseerd, steeds rond een ander actueel thema. Eerder werden onder meer netwerkevents georganiseerd rond BIM, Design&Build, 3D-printen, en renderingen.
Voor architecten, adviseurs en opdrachtgevers zijn de netwerkevenementen gratis toegankelijk. Wat de maakindustrie betreft zijn de evenementen exclusief toegankelijk voor de Partners van Architectenweb. Leveranciers in de bouw die de netwerkevenementen graag willen bijwonen, maar nog geen Partner zijn van Architectenweb, adviseren wij contact met ons op te nemen.
Trefwoorden
netwerkevenement
mike schouten
architectenweb
studio jvm
harlem oil company
vakantiewoningen
jeroen van mechelen
zeelenberg architectuur
vakantieparken
Best gelezen
1
MVSA Architects en Powerhouse Company ontwerpen dubbele woontoren bij Den Haag Centraal
maandag, 30 maart
2
Jan Knikker vertrekt bij MVRDV
maandag, 30 maart
3
Een goede parkeerhub is een gebouw dat opgaat in het straatbeeld
dinsdag, 31 maart
4
Voormalige verffabriek in Overschie omgevormd tot buurt met 125 woningen
woensdag, 1 april
5
Circulaire renovatie Paleis van Justitie in Den Haag: ‘Hier worden bakens verzet’
donderdag, 2 april
Gerelateerde nieuwsberichten
Variatie aan vakantiewoningen genesteld in Limburgs heuvellandschap
22 november 2021
Publiek vindt duinwoning in Domburg ‘mooiste gebouw van Zeeland’
16 juli 2021
Veluwse gemeenten faliekant tegen legaal wonen in vakantiehuisjes
31 januari 2020
Architectenweb netwerkevent: wonen in het landschap
19 april 2018
Architectenweb netwerkevent rond de ontwikkelingen in de werkomgeving
9 november 2017
Save the date: netwerkevent rond ontwerp van vernieuwende werkomgevingen
26 oktober 2017
Architectenweb houdt netwerkevent rond gestapeld bouwen in hout
3 oktober 2017
Nieuwe vakantieparken voor Landal en Roompot
19 september 2017
Efteling breidt uit met groot vakantiepark
28 oktober 2015
Zeven nieuwe vakantieparken in Zeeland
17 februari 2015
Nieuw vakantiepark aan Brouwersdam
18 augustus 2011
Variatie aan vakantiewoningen genesteld in Limburgs heuvellandschap
22 november 2021
Publiek vindt duinwoning in Domburg ‘mooiste gebouw van Zeeland’
16 juli 2021
Veluwse gemeenten faliekant tegen legaal wonen in vakantiehuisjes
31 januari 2020
Architectenweb netwerkevent: wonen in het landschap
19 april 2018
Architectenweb netwerkevent rond de ontwikkelingen in de werkomgeving
9 november 2017
Save the date: netwerkevent rond ontwerp van vernieuwende werkomgevingen
26 oktober 2017
Architectenweb houdt netwerkevent rond gestapeld bouwen in hout
3 oktober 2017
Nieuwe vakantieparken voor Landal en Roompot
19 september 2017
Efteling breidt uit met groot vakantiepark
28 oktober 2015
Zeven nieuwe vakantieparken in Zeeland
17 februari 2015
Nieuw vakantiepark aan Brouwersdam
18 augustus 2011
Toon alles
Gerelateerde evenementen
9 november 2017
Architectenweb netwerkevent rond gestapeld bouwen in hout
Architecten Showroom Amsterdam
Architectenweb
Andere nieuwsberichten
Bouw van twee woontorens De Havenmeesters in Den Haag gestart
Gisteren, 16:35
De bouw van het Haagse project De Havenmeesters is gestart. In de twee woontorens, ontworpen door Kampman Architecten zullen 242 betaalbare woningen gerealiseerd worden.
Studio AAAN zoekt met Hillehuis aansluiting bij architectuur Beijerlandselaan
Gisteren, 15:52
Naar verwachting wordt na de bouwvak gestart met de bouw van het Hillehuis in Rotterdam-Zuid. Het gebouw aan de Beijerlandselaan in de wijk Hillesluis bestaat uit vijftien appartementen boven een commerciële plint.
Máxima heropent vernieuwde boulevard van Scheveningen
Gisteren, 13:51
Donderdag heeft koningin Máxima de vernieuwde boulevard van Scheveningen officieel geopend. In de afgelopen twee jaar is het laatste deel van de vernieuwing, die van de Middenboulevard, uitgevoerd.
Dag van de Ontwerpkracht geïnspireerd op pioniersgeest jubilerend Almere
Gisteren, 12:17
De Dag van de Ontwerpkracht vindt dit jaar plaats in Almere. Het thema van deze dag voor ruimtelijke professionals is ‘Pionieren 2.0 – ontwerpen aan een houdbare toekomst’.
Aurélie Hachez en Job Floris in gesprek over verschil maken door details
Gisteren, 14:46
Kunnen details het verschil maken in een steeds eenvormige architectuur in Europa?
Organisaties bepleiten kortere procedures aanpak vol stroomnet
Gisteren, 11:22
Onder meer Aedes en Neprom omarmen de wens van de coalitie om met een crisiswet de problemen met het overvolle stroomnet aan te pakken.
Investeerders verschaffen Vesteda lucht met pakket maatregelen
Gisteren, 09:27
De grootste commerciële woningbelegger van Nederland staat onder grote financiële druk
Overijsselse politiek steunt opzetten warmtebedrijf met Drenthe
2 april, 1:40
Volgens het concept-businessplan is daar tot 2050 bijna zes miljard euro voor nodig.
TNO maakt eerste dakpannen met zonnecellen van perovskiet
2 april, 10:24
Perovskiet is niet alleen licht en flexibel, maar ook op veel plekken te winnen.
Amsterdam krijgt dertig meter hoge Self Storage Tower naar ontwerp dedato
1 april, 2:42
Minerva Development heeft de onherroepelijke bouwvergunning voor een dertig meter hoge ‘Self Storage Tower’ in het Amsterdamse Westpoortgebied.
Ga naar het nieuws-archief
Michiel van Raaij
Hoofdredacteur
1
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur