Copyright: NOON
Copyright: Kwabena Appiah-Nti
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: NOON
Copyright: Kwabena Appiah-Nti
Copyright: Kwabena Appiah-Nti
Copyright: Kwabena Appiah-Nti
Copyright: Kwabena Appiah-Nti
Copyright: NOON

NL in Milaan 2017: NOON

21 april 2017, 14:55
Architectenweb presenteert een korte reeks over Nederlands ontwerp dat tijdens de Milan Design Week is gepresenteerd. In de vierde aflevering het nieuwe merk NOON van ontwerpster Elise Luttik.

Twee jaar na haar debuut bij SaloneSatellite keerde Elise Luttik terug bij het onderdeel van de Salone del Mobile, waar jong talent zich presenteert. SaloneSatellite betekende ditmaal de eerste presentatie van NOON, een nieuw label dat start met ontwerpen van TANK, Peter van den IJssel en Luttik zelf.

“In 2015 ontmoette ik Niek Zonneveldt, mijn zakenpartner, op de beurs in Milaan”, vertelt Luttik. “Na de Milan Design Week zaten we vol energie en hebben we direct in daar op volgende weken de basis gelegd voor wat nu ons label NOON is.”

De naam is een afkorting die staat voor ‘never ordinary, obviously new’. Met het label willen Luttik en Zonneveldt producten bieden voor zowel de project- als consumentenmarkt; meubels en verlichtingsontwerpen die even speels als toegankelijk zijn.

Licht in lussen
TNK.01 is geen echte kroonluchter en geen gewoon pendelarmatuur. Wel is het een verlichtingsobject dat, in de woorden van NOON, “een groots gebaar maakt om een grootse ruimte te verlichting”. Lijnen van licht hangen vloeiend vanaf het plafond; zwaartekracht en afstand tussen de plafondbevestigingen bepalen de lussen van de lichtlijnen.

De lamp is vervaardigd uit gepatineerd messing en flexibele pvc-buizen met leds. De TNK.01 is ontworpen door het Amsterdamse architectuur- en interieurontwerpbureau TANK.

Grafische tafel
Een geometrisch patroon van stalen lijnen kenmerkt de 6X120° Wire Table. De grafische lijnen en het vakmanschap in staallassen zijn een ode aan het eenvoudige maar krachtige ontwerp van de jaren vijftig in de vorige eeuw. De zes hoeken van 120 graden zijn echter vooral geïnspireerd op de fantastische koepelstructuren van architect-dichter-uitvinder Buckminster Fuller.

De 6X120° Wire Table is ontwikkeld door interieurontwerper Peter van den IJssel en bestaat geheel uit staal met poedercoating. De bijzettafel meet 50 x 50 centimeter en heeft een hoogte van veertig centimeter.

Stapelbaar comfort
Geïnspireerd door de klassieke Chesterfield-meubels heeft Luttik een moderne eetkamertol ontworpen, met gebruikmaking van moderne techniek. Door middel van cnc-frezen is de noblesse van de leren, gecapitonneerde meubels vertaald naar essenhout.

En meer nog: de oorspronkelijke, comfortabele maar omvangrijke stoelen zijn vertaald naar een compacte en bovendien stapelbare eetkamerstoel. De Chester Chair wordt uitgevoerd in naturel, zwart en grijs essen.

Naast deze drie nieuwe ontwerpen omvat de NOON-collectie ook twee eerdere stoelontwerpen van Luttik.  Zo is er de Upside Down-stoel, die van een eetkamerstoel met hoge leuning kan veranderen in een hoge troon. De stoel Prismania met gefacetteerde, semi-transparante kuip is nauwelijks zichtbaar vanuit het ene standpunt, maar vertoont alle kleuren van het spectrum vanuit een andere gezichtshoek.  

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voormalige tijdelijke rechtbank heeft nieuwe plek op universiteitscampus Enschede

Vandaag, 15:58

Octavia Hill is een gebouw met verschillende verschijningsvormen

Vandaag, 13:47

Houten woongebouw met sociale huurwoningen in Tilburg klaar

Vandaag, 12:25

Gortemaker Algra Feenstra ontwerpt nieuwe werkomgeving voor AI-startup

Vandaag, 10:50

Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord

Vandaag, 14:35

Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

Vandaag, 11:39

EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

Gisteren, 14:30

Frustratie Zeeland over uitblijven verbetering spoor naar Gent

Gisteren, 11:57

Nieuwe architect-partners bij RoosRos Architecten

Gisteren, 11:03

Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

26 januari, 4:15
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan