Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode
Copyright: grafie Ossip van Duivenbode

De Trap bij Rotterdam Centraal officieel geopend

17 mei 2016, 13:49
Maandag heeft burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam De Trap bij het centraal station van de Maasstad officieel geopend. De door MVRDV bedachte en ontworpen steigerconstructie met 180 treden leidt bezoekers vanaf het Stationsplein naar het dak van het Groothandelsgebouw. Daar vindt een kleine maand lang een serie activiteiten plaats.

Tevens fungeert het dak van het monumentale pand als een uitkijkpost met uitzicht op de skyline van de stad. Bioscoop Kriterion, de in de jaren zestig zeer populaire bioscoop op het dak van het gebouw, heeft zijn deuren tijdelijk weer geopend voor het publiek. Wie moet bijkomen van de 29 meter hoge klim, kan terecht in het Luchtcafé.

De steigerinstallatie is gerealiseerd in het kader van de viering van 75 jaar wederopbouw in Rotterdam. Qua vorm reageert De Trap op de diagonaal van Rotterdam Centraal en verbindt dit nieuwe icoon voor de stad met het historische Rijksmonument Groothandelsgebouw. Verder ziet MVRDV het als een eerste stap naar de tweede laag van de stad, de daken.

Tot de sluiting op 12 juni vinden verschillende activiteiten plaats, zoals filmvoorstellingen, debatten en kunstvertoningen. Ook is er een tentoonstelling, waarbij bekende Rotterdamse gebouwen worden verbeeld als openbare publiek toegankelijke daken die actief gebruikt kunnen worden en verbonden zijn met elkaar.

“Met dit bouwwerk en in onze tentoonstelling laten we zien hoe de stad er uit zou kúnnen zien als we dit op meerdere plekken doen, door een reeks van onze bestaande gebouwen hierbij te betrekken en hun daken toegankelijk te maken, om een nieuwe en veel interactievere, driedimensionale en dichtere stedelijke topografie te creëren voor de nieuwe generatie in de stad”, zegt Winy Maas van MVRDV.

De installatie en tentoonstelling zijn dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur geopend. Op de openingsdag is het bouwwerk al bezocht door 7.850 mensen. MVRDV heeft De Trap gerealiseerd in samenwerking met Dutch Steigers en Adviesbureau Dekker Engineering. Voor de coördinatie van de evenementen is samengewerkt met Rotterdam viert de stad!.

https://youtu.be/ejPuKh9FpwQ

https://youtu.be/T8wfodbHsRs

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Dries transformeert papierfabriek tot creatief atelierdorp

Gisteren, 13:27

Groosman heeft 'eigen' Coolse Poort in centrum Rotterdam gerenoveerd

Gisteren, 11:48

Gerenoveerd rijksmonumentaal herenhuis toont oud en nieuw in samenhang

Gisteren, 10:59

Architectenweb symposium: samenwerken op kantoor

28 april, 6:00

Van Schijndelhuis in Utrecht staat te koop

Gisteren, 14:43

Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

Gisteren, 12:25

Rotterdamse ondernemer Martijn van der Vorm (67) overleden

Gisteren, 09:27

Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park

28 april, 2:33

Dutch Green Building Council breidt bestuur uit met drie leden

28 april, 10:47

Euromast blijft langer dicht om renovatie

28 april, 9:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan