Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh
Copyright: Thea van den Heuvel DAPh

Interieur Wibauthuis door OIII voltooid

16 november 2015, 15:14
In het nieuwe Wibauthuis in Amsterdam heeft OIII architecten een multifunctionele werk- en leeromgeving voor de Hogeschool van Amsterdam ontworpen.

Het ontwerp van OIII architecten geeft gestalte aan de ambities van de Amstelcampus, zo leggen de interieurarchitecten uit. Die behelst dat verschillende vakgebieden hun kennis en ervaring moeten uitwisselen en dat het onderwijs beter op maatschappelijke ontwikkeling moet aansluiten.

Dit betekent dat uitwisseling niet alleen binnen, maar ook buiten de lesruimten moet plaatsvinden. Om dat te faciliteren hebben de interieurarchitecten een multifunctionele werkomgeving met een grote diversiteit aan voorzieningen ontworpen. De hoge kwaliteit van de omgeving moet studenten en docenten verleiden zoveel mogelijk tijd op de campus door te brengen.

Objecten in de ruimte
Op de begane grond zorgt een hoge mate van transparantie voor een blik van buiten op het interieur; dat is vormgegeven als een voortzetting van de publieke ruimte buiten. Informatiebalie, kiosken en zitelementen zijn, aldus de architecten, objecten die als straatmeubilair in de ruimte zijn geplaatst.

Het restaurant biedt open, maar ook beschutte plekken, waar gewerkt kan worden. Het is bovendien een flexibele ruimte waarvan de indeling eenvoudig kan worden aangepast, bijvoorbeeld om plek te bieden aan grootschalige evenementen.

Op de verdiepingen
Op de eerste en tweede verdieping bevinden zich grote en kleine collegezalen voor in totaal 450 personen. De zalen zijn makkelijk bereikbaar, zodat ook opleidingen die niet in het Wibauthuis zijn gevestigd er gebruik van kunnen maken. Hetzelfde geldt voor de bibliotheek, met faciliteiten voor individuele studie en voor het werken in groepen.

In dit gebied is ook het debatcentrum FLOOR gesitueerd; deze voorziening past in de ambitie om studenten voor te bereiden op de wereld na de studie. Als service aan de studenten is er de uitspanning Grab & Study. De overige etages worden gebruikt door de faculteiten Economie & Management en Maatschappij & Recht.

Toekomstbestendig
De Hogeschool van Amsterdam wenste een duurzaam interieur, zowel wat betreft materiaalgebruik als met het oog op bestendigheid tegen de tand des tijds. Bij het interieurontwerp is voorts gedacht aan faciliteiten die nieuwe vormen van onderwijs mogelijk maken.

Als voorbeeld van dat laatste noemt OIII de Arena, waar twee kleine collegezalen met mobiele wanden kunnen worden samengevoegd. Er ontstaat dan een arena-opstelling die mogelijkheden biedt aan interactie, zoals discussiesessies of vraaggesprekken.

Nieuwe Werken
Naast genoemde ruimten als restaurant, bibliotheek, debatcentrum, Arena en collegezalen, biedt het Wibauthuis expositiefaciliteiten en diverse ontmoetingsplekken. De werkgebieden zijn ingericht volgens het Nieuwe Werken.

Het onderwijsgebouw, ontworpen door KPF en Studio V, opende in april dit jaar de deuren, al waren toen nog niet alle faciliteiten in gebruik.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA en De Urbanisten aan de slag met masterplan voor Schiehaven Noord

Gisteren, 14:18

Benthem Crouwel en Snøhetta geven eerste indruk van Huis van Cultuur en Bestuur Eemsdelta

Gisteren, 11:01

Research en Diagnostiek Centrum Adore op Zuidas in gebruik genomen

Gisteren, 10:00

Architectenweb Sportzomer: René Klein Horsman is een jaar profvoetballer geweest

Gisteren, 09:00

Flexkoop komt niet van de grond op woningmarkt, zegt NHG

51 minuten geleden

Zuid-Holland zoekt met spoed nieuwe plek voor archeologisch depot

Gisteren, 13:05

Ruim een op de drie Nederlanders vindt woning niet hittebestendig

Gisteren, 11:47

'Bouwplaatsen worden steeds interessanter voor criminelen'

10 juli, 2:32

NVM: prijzen mogelijk sterker omhoog na verkoopgolf huurhuizen

10 juli, 11:18

Evelien Peeters nieuwe managing director Witteveen+Bos Belgium

9 juli, 3:17
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan