Copyright: MVSA Architects - Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag ( VolkerWesselsHaga)
Copyright: MVSA Architects - Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag ( VolkerWesselsHaga)
Copyright: VanDerSalm - Chemokuurpaviljoen Tergooi Ziekenhuis ( Milad Pallesh)
Copyright: de Jong Gortemaker Algra - Bernhoven Ziekenhuis ( dJGA)
Copyright: Studioninedots - Woonzorgcomplex Elshof Zuid ( Studioninedots)
Copyright: Molenaar&Bol&VanDillen Architecten - De Hogeweyk ( Molenaar&Bol&VanDillen Architecten)
Copyright: EGM architecten - Boswijk ( EGM architecten)
Copyright: FARO architecten en Sander Douma - Zorgboerderijen ( FARO architecten)

Ontbijten rond healing environment en dementie

6 oktober 2015, 11:31
Als onderdeel van de themaperiode 'Zorg' organiseert Architectenweb twee netwerkontbijten. In het eerste ontbijt wordt ingegaan op het ontwerp van een healing enviroment. In het tweede ontbijt staat het ontwerpen voor dementie centraal.

Het thema ‘Zorg’ wordt dit kwartaal door de redactie van Architectenweb crossmediaal uitgewerkt, met een serie artikelen op Architectenweb.nl, discussies op social media zoals Twitter en LinkedIn, een congres, een speciale editie van Architectenweb magazine en twee ontbijten.

Ontbijt: ontwerpen van healing environment
Een ontbijt is een expertmeeting van architecten, interieurarchitecten, adviseurs, politici en opdrachtgevers onder leiding van de redactie van Architectenweb. Bij het ontbijt wordt kennis gedeeld en worden netwerken met elkaar verbonden.

Verreweg het grootste deel van ziekenhuizen en andere zorgcentra is niet-medisch en kan zo ingericht worden dat patiënten zich er thuis en op hun gemak voelen, en zelfs dat patiënten geprikkeld worden om in beweging te komen. Deze zo-prettig-mogelijke ruimte kan een healing environment genoemd kunnen worden, omdat een aantal ingrepen patiënten bewezen eerder beter maakt. In welke ruimtes werken welke ingrepen het beste? Hoe kan input van gebruikers en adviseurs in het ontwerp geïntegreerd worden? Hoe kunnen de elementen die de omgevingspsychologie voorstelt, zoals opname van groen, zo ingezet worden dat een eigentijds ontwerp ontstaat? En welke resultaten zijn hiermee te behalen?

Ben jij als architect, interieurarchitect, adviseur, politicus of opdrachtgever betrokken bij zorgprojecten en wil je jouw kennis delen en jouw netwerk vergroten? Meld je dan nu aan voor het ontbijt via redactie@architectenweb.nl. Aan het ontbijt kunnen maximaal 12 personen deelnemen. Indien nodig zal de redactie een selectie uit de aanmeldingen maken. In die selectie zal gestreefd worden naar een mix verschillende disciplines.

Dinsdag 27 oktober 2015

Tijd: 9:00u tot 10:30u (zaal open 8:45u)

Locatie: Architectenweb (Pedro de Medinalaan 1, Amsterdam)

Toegang: Gratis

Ontbijt: ontwerpen voor dementie
Onder invloed van dementie verandert de zintuiglijke waarneming van ouderen wezenlijk. Door de vergrijzing is dit een groeiende opgave. Met een slim ontwerp kan ingespeeld worden op de specifieke eisen die dementerenden stellen en kan de zorgvraag, en ook agressie, sterk worden verminderd. Welke ingrepen werken voor deze doelgroep goed en welke minder goed? Wat leren de nieuwste onderzoeken? Hoe integreer je eisen hieromtrent in bestaande gebouwen? En wat levert het uiteindelijk op voor de dementerende en zorgverleners?

Ben jij als architect, interieurarchitect, adviseur, politicus of opdrachtgever betrokken bij zorgprojecten en wil je jouw kennis delen en jouw netwerk vergroten? Meld je dan nu aan voor het ontbijt via redactie@architectenweb.nl. Aan het ontbijt kunnen maximaal 12 personen deelnemen. Indien nodig zal de redactie een selectie uit de aanmeldingen maken. In die selectie zal gestreefd worden naar een mix verschillende disciplines.

Dinsdag 3 november 2015

Tijd: 9:00u tot 10:30u (zaal open 8:45u)

Locatie: Architectenweb (Pedro de Medinalaan 1, Amsterdam)

Toegang: Gratis

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nudus en Sweco Architects presenteren stedenbouwkundig ontwerp voor mogelijke nieuwe campus ASML

16 mei, 2:00

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

15 mei, 12:15

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

15 mei, 11:31

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

15 mei, 10:15

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

15 mei, 1:29

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

15 mei, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

14 mei, 5:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

14 mei, 9:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan