Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Groningen blij met coördinator Hans Alders

4 mei 2015, 10:47
De Groningse commissaris van de Koning, Max van den Berg, en de burgemeesters van de bevingsgemeenten zijn blij met de aanstelling van een Nationaal Coördinator Groningen. Dat zeiden ze vrijdag na de presentatie van Hans Alders, die vanuit een nieuwe rijksdienst de problemen rond de gaswinning in Groningen gaat aanpakken.

Van den Berg vindt de aanstelling een belangrijk moment. Volgens de commissaris zat de NAM in een lastig parket, omdat ze zich bijvoorbeeld bezig moest houden met het op grote schaal verstevigen van huizen. Nu zijn er nieuwe verhoudingen, waarbij de 'bevingsgemeenten', de provincie en het Rijk gezamenlijk optrekken bij het oplossen van de problemen.

De 'bevingsgemeenten' zien in Alders een coördinator die knopen kan doorhakken. ,,De bevingen gaan niet stoppen'', zegt Albert Rodenboog, burgemeester van Loppersum. ,,We moeten samen zorgen voor meer veiligheid en daarbij is een belangrijke rol voor de Nationaal Coördinator. Hij moet snel werken aan een aanpak voor het op grote schaal verstevigen van woningen en regels bedenken voor het oplossen van complexe schadegevallen.''

De Groningse burgemeester Peter den Oudsten vindt dat er met de aanstelling van Alders nu écht iets op gang komt. ,,Het is goed dat we nu richting Den Haag iemand hebben met een gezaghebbende positie. We zien sowieso dat er in Den Haag een andere houding ontstaat.''

De kersverse gedeputeerde Eelco Eikenaar, die de aardbevingsproblematiek in zijn portefeuille heeft, liet weten blij te zijn met de Nationaal Coördinator. ,,Maar we willen benadrukken dat de minister het vertrouwen van de Groningers alleen kan terugwinnen door de gaskraan verder dicht te draaien.''

Het nieuwe provinciebestuur pleit voor het meteen terugdraaien van de gaswinning naar 27 miljard kuub aardgas. Op termijn zou de NAM jaarlijks maar 12 miljard kuub mogen winnen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf ontwerpteams in volgende ronde nieuwbouw De Meervaart

3 juli, 2:40

BK-Launch reikt voor vijfde keer awards uit aan jonge ondernemers

3 juli, 11:59

Architectuur vomt rustige achtergrond voor zwemactiviteiten in Het Diekman

3 juli, 10:55

Sheryl Leysner voegt concertzaal en culturele huiskamer toe aan Zandkasteel

2 juli, 4:30

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

3 juli, 1:05

SER stelt nieuwe organisatie voor om stikstofdoelen te halen

3 juli, 9:31

BNO opent voordrachtsronde voor vernieuwde Piet Zwart Prijs

2 juli, 2:34

Onderzoekers verwachten sterke toename woningbouw

2 juli, 10:13

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

1 juli, 9:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan