Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects

Utrecht krijgt WTC aan Jaarbeursplein

24 maart 2015, 11:13
Utrecht krijgt een World Trade Center aan het Jaarbeursplein. Het door MVSA Architects ontworpen bedrijfsverzamelgebouw opent in 2018 op de plek van het te slopen kantoorpand Leeuwensteijn. Het WTC Utrecht krijgt een hoogte van 72 meter en gaat achttien verdiepingen tellen.

Met deze hoogte sluit het gebouw aan op nabije hoge gebouwen als het stadskantoor (negentig meter), de Rabotoren (105 meter) en het NH Hotel (64 meter), al wordt het zicht op het eerstgenoemde pand wel deels belemmerd door het nieuwe WTC. Met de vier verdiepingen tellende plint wordt aansluiting gezocht met het Jaarbeursplein en het hoger gelegen forumdek.

Volgens MVSA is het WTC te vergelijken met een pijler in een rivier. “Langs alle zijden van het gebouw vindt continue beweging plaats. Het is deze dynamiek die bepalend is voor de gebouwvorm en de afgeronde hoeken, en voor de programmering van de plint”, zegt het bureau.

“In de onderste vier verdiepingen bevinden zich naast de royale entreehal ook het conference center, het restaurant en grand café, retail en de fietsenstalling. De dynamiek die de uitwisseling van de aanwezige functies brengt, bepaalt de sfeer en voedt de openbare ruimte.”

De afgeronde hoeken moeten het 32.000 vierkante meter grote gebouw een gedistingeerde ‘look’ geven. Praktisch alle verdiepingen hebben grotere of kleinere balkons die integraal opgenomen zijn in vormtaal van de gevel. Voor de kantoorvloeren is een slimme indeling bedacht, die ze aanpasbaar maken voor veranderend gebruik en andere huurders.

In het eerste kwartaal van 2016 begint de sloop van het pand Leeuwensteijn, waarna aansluitend de bouw van het WTC van start zal gaan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan