Copyright: Heren 5 architecten
Copyright: Heren 5 architecten
Copyright: Heren 5 architecten
Copyright: Heren 5 architecten

Kolenkithuis ontworpen voor grote gezinnen

27 februari 2015, 14:39
Dit jaar gaat de eerste paal de grond in voor het Kolenkithuis in Amsterdam. In het door Heren 5 architecten ontworpen gebouw komen 37 woningen voor grote gezinnen. Het bouwblok omvat een keur aan woningtypen, van maisonettes tot opgetilde gezinswoningen.

Bij het ontwerp voor het Kolenkithuis in Amsterdam-West is gebruik gemaakt van de bevindingen uit de studie Nestelen in de stad, die Heren 5 in samenwerking met BNA Onderzoek heeft gedaan. Het blok wordt een ‘stalenkaart van eengezinsappartementen’, waarbij in het ontwerp rekening is gehouden met de wensen van families met vier kinderen of meer.

Dit soort gezinnen heeft bijvoorbeeld niet altijd behoefte aan een grote huiskamer waarbij de keuken is geïntegreerd, zoals veel is te zien bij hedendaagse woningen. In plaats daarvan beschikken ze over een ouderwetse ‘bijkamer’, die voor meerdere doeleinden kan dienen. Tijdens de maaltijd fungeert deze ruimte bijvoorbeeld als eetkamer en ’s nachts als extra slaapvertrek.

Zo krijgen de meeste (sociale huur)woningen veel kamers, ruime entrees en een afgewogen verdeling tussen private vertrekken en ruimtes waar familie en vrienden kunnen worden ontvangen. Het complex wordt gerealiseerd in een autoluwe buurt, maar de kinderen kunnen ook veilig spelen in de opgetilde ‘woonstraat’ waar de woningen omheen zijn gegroepeerd.

De gevels worden uitgevoerd in een geel genuanceerde baksteen, waarbij groene ‘geveltuinen’ voor een zachte overgang naar het openbaar gebied zorgen. Dankzij afwisselende decoratieve baksteenpatronen in een sierlijst van metselwerk is iedere woning afzonderlijk afleesbaar. De oplevering staat gepland voor het najaar van 2016.

Andere nieuwsberichten

Wubben.Chan ontwerpt woongebouw nabij Marconiplein

2 uur geleden

Studio A Kwadraat + OMA en Schools by Circlewood winnen competitie voor eerste Innovatie Partnerschool in Weesp

2 uur geleden

Een thuiskomen voor Bedaux de Brouwer Architecten

Gisteren, 14:30

Bouw van The Baan Tower nu echt van start

Gisteren, 13:36

Feesttoerist ook na Stay Away-campagne aangetrokken tot Amsterdam

1 uur geleden

PvdA'er Henk Nijboer moet sociale agenda in aardbevingsgebied vormgeven

3 uur geleden

Duits energieconcern RWE steekt 55 miljard in duurzame projecten

Gisteren, 16:06

Frankrijk maakt stranden, parken en bossen rookvrij

Gisteren, 14:48

Stedelijk Museum krijgt eind 2024 weer een beeldentuin

Gisteren, 11:27

CBS: steun voor kernenergie in Nederland neemt toe

Gisteren, 09:50
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan