Copyright: Richard Duyck
Copyright: Richard Duyck
Copyright: Richard Duyck
Copyright: Richard Duyck
Copyright: Richard Duyck

Afgedankte kantoormeubels krijgen herontwerp

26 februari 2015, 17:34
Afgedankte kantoormeubelen krijgen op ambachtelijke en duurzame wijze een nieuw leven. Het Gentse designerscollectief Onbetaalbaar, Kringwinkel Antwerpen en de stad Antwerpen zijn daartoe een project gestart.

Bedrijven zoeken kleinere ruimtes en de klassieke kantoorconcepten, met bureau-eilanden en voor elke werknemer een eigen plek, verdwijnen meer en meer. Dat gebeurt ook in Antwerpen en Kringwinkel Antwerpen ziet zich steeds vaker geconfronteerd met grote volumes oud kantoormeubilair.

"Grote, logge hoekbureau’s voor computers of logge metalen archiefschuifkasten worden massaal afgedankt", vertelt Frank Dingemans, projectleider innovatie van De Kringwinkel Antwerpen. "En niemand wil ze kopen." De kringloopwinkel benaderde het Gentse designerscollectief Onbetaalbaar om gezamenlijk de meubels weer hip en interessant te maken.

Sociale economie
De oude meubels worden niet zomaar opgeknapt, maar krijgen een ware 'make-over' volgens de betrokken partijen. Zo worden stoelen bijvoorbeeld geheel gestript en opnieuw bekleed met afvalhout. Voor de productie wordt samengewerkt met lokale sociale economiepartners in de stad Antwerpen. Het hergebruik van de meubelen als maatwerk moet bovendien leiden tot nul procent afval.

De stad Antwerpen staat bijzonder positief tegenover het initiatief, aangezien het een bijzondere brug slaat tussen sociale en creatieve economie en bovendien duurzaamheid nastreeft. De stad stelt tijdelijk een leegstaand gebouw in Merksem ter beschikking en zorgt voor financiƫle ondersteuning van het project.

Productie
De volledig ingerichte werkruimte is ā€˜WoRkpalace’ gedoopt, een knipoog naar het verleden, toen het in het pand Wokpalace was gevestigd. Vandaag zijn hier de eerste twintig ge-upcyclede meubels getoond, als startschot voor de productie van de milieu- en maatschappelijk verantwoorde meubels.

"Het is zeker de bedoeling dat de prototypes van de kantoormeubelen in productie kunnen worden gebracht worden bij Antwerpse sociale economie-partners of andere Antwerpse houtateliers die maatwerk aanbieden", zegt Dingemans. "Ze zijn dan ook ontworpen met het oog op opschaalbaarheid."

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

Gisteren, 10:51

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

Gisteren, 09:11

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

Gisteren, 13:25

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap