Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: Doorsnede. The Cloud Collective
Copyright: Plankaart. The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: The Cloud Collective
Copyright: Doorsnede. The Cloud Collective
Copyright: Plankaart. The Cloud Collective

The Cloud Collective ontwerpt spoorpassage

15 oktober 2014, 17:41
Voor een nieuwe verbinding tussen het centrum en de spoorzone in Tilburg heeft The Cloud Collective een langzaamverkeerspassage ontworpen. De passage verbindt de gebieden ook via materialisering en typlogische kwaliteiten.

De route maakt deel uit van een historische opeenvolging van groene binnenplaatsen en steenachtige buitenruimten, die door het spoor is onderbroken. De voetgangers- en fietserspassage legt een nieuwe verbinding tussen het centrum en de zone ten noorden van de sporen, dat momenteel ontwikkeld wordt.

De verbinding van de gebieden aan weerszijden van het spoor wordt versterkt door de Willem II Passage geen uitzondering maar een natuurlijk onderdeel van de stedelijke opeenvolging te laten zijn. In de omgeving aanwezige kwaliteiten vormen de basis voor het karakter van de ingreep. Dat uit zich in de doorgang als een voortzetting van de serie stedelijke ruimten, of in de materialisering.

Continuïteit
Zo draagt het gebruik van baksteen bij aan de continuïteit: het materiaal is in de spoorzone te vinden in de industriële gebouwen en in de Willem II-straat, die in het verlengde van de passage ligt, in kleinschalige, klassieke composities van de bestaande gevels.

Aan de noordzijde van het spoor bevindt zich de voormalige NS-werkplaats. Twee nieuwe doorgangen door bestaande gebouwen maken de plek een toegankelijk en overzichtelijk deel van de reeks stedelijke ruimten. De route loopt verder langs de personeelstuin, die zo deel gaat uitmaken van de serie groene buitenruimten.

Vanzelfsprekendheid
Het gevoel van veiligheid wil The Cloud Collective niet geven door de toepassing van camera's of leddisplays, maar door middel van lichtgevende stenen en oplichtende voegen. Deze vertonen, aldus de ontwerpers, interactieve patronen die per steen aanstuurbaar zijn en geven de onderdoorgang ook 's nachts tactiliteit.

Toepassingen van technologie mogen geen hoofdrol opeisen maar "doet gewoon wat het moet doen", aldus The Cloud Collective. Dit vinden de ontwerpers belangrijk bij een ingreep die voor de komende decennia moet volstaan, vooral "in een tijd waar hightech al bij conceptie achterhaald is". Vanuit die gedachte is gezocht naar een oplossing waar "interactiviteit zich samenvoegt met bekende elementen als steen, staal en groen".

Andere nieuwsberichten

Het Cultuurfonds kent €100.000 toe aan project ontworpen door Common Practice in gemeente Koggenland

Gisteren, 18:01

MIX architectuur ontwerpt blok met woningen en supermarkten in Crooswijk

Gisteren, 13:00

Winnaars prijsvraag Europan 17 bekend

Gisteren, 12:08

Koschuch Architects ontwerpt woontoren in Haarlem Schalkwijk

Gisteren, 09:48

Resultaten ontwerpmanifestatie Bouw Anders gebundeld in boek

Gisteren, 14:57

IMF-bewindvoerder: landen denken heel verschillend over klimaat

Gisteren, 10:14

Zuid-Holland: deadline landelijk gebied niet haalbaar, Rijk moet bewegen

Gisteren, 09:08

Waterbeheerders gaan drinkwater maken van gezuiverd rioolwater

5 december, 2:34

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

5 december, 11:49

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

5 december, 9:32
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan