Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Peter de Clercq Zubli overleden

1 oktober 2014, 14:34
Architect Peter de Clercq Zubli is 20 september jongstleden overleden. Dat laat het bureau ZZDP Architecten weten.

Peter de Clercq Zubli, geboren in 1932, werd in 1966 compagnon bij het architectenbureau van Piet Zanstra en Ab Gmelig Meyling. Na het vertrek van Zanstra in 1980 leidde hij samen met Hans van den Oever het Architectenbureau Zanstra, De Clercq Zubli, Van Den Oever en Partners, beter bekend als ZZOP. Tegenwoordig noemt het bureau zich ZZDP Architecten.

Anticiperen op veranderingen
Als geen ander van zijn generatie, zo stelt ZZDP Architecten heeft Zubli de positie van de architect in het krachtenveld van opdrachtgevers en bouwers zien veranderen: van de traditionele bouwheer, die nog leidend was, naar een meer specialistische rol als vormgever tijdens de snelle opkomst van de projectontwikkeling, die gestalte kreeg door de decentralisatie van werkgelegenheid in de grote steden van Nederland.

Zubli anticipeerde op de ontwikkelingen in de commerciële utiliteits- en woningbouw met een steeds verder uitdijende architectenpraktijk. Dit resulteerde in grote aantallen gebouwde woningen en kantoren. Halverwege de jaren '80 heeft Zubli de methode om potentiële huurders te verleiden en te koppelen aan een project volledig geïmplementeerd binnen de bureauorganisatie, aldus ZZDP.

Uit deze periode stamt het consequent en zuiver ontworpen NISSAN (Mexx) Gebouw, dat Zubli loodrecht op de snelweg projecteerde teneinde de zichtbaarheid van het gebouw te vergroten.

Berlijn en Amsterdam
Na een korte afwezigheid aan het einde van de jaren '80 keert Zubli terug en stort zich op de woningbouw, zijn oude liefde. Na de val van De Muur richt hij in Berlijn een nieuwe vestiging op en bouwt een groot aantal woningen en het bureau, nu onder de naam ZZ + P Architecten, veert weer op.

De meest tot de verbeelding sprekende samenwerking noemt ZZDP die van Zubli met bouwer-ontwikkelaar G & S Vastgoed, die lokaal maar zeer dynamisch en grootschalig opereerde. De samenwerking heeft geresulteerd in een breed scala van kantoorprojecten, veelal in het snel groeiende kantorengebied Amstel III in Amsterdam Zuid Oost.

Eind jaren '90 resulteert de jarenlange band in het grote kantorencomplex La Guardia Plaza voor uitkeringsinstantie UWV, in samenwerking met SOM (Skidmore, Owings & Merrill).

Met de voltooiing van het 3-toren plan - De Rembrandttoren, Mondriaantoren en Breitnertoren - heeft Zubli in 2004 zijn carrière bij ZZDP Architecten afgesloten. Het bureau bestond toen precies 50 jaar.Bij zijn inspanningen voor het gebied van de Omval aan de Amstel heeft, aldus ZZDP, ook de kroon op zijn enorme oeuvre gezet met De Rembrandttoren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

Gisteren, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Bouw gestart van autovrij buurtje in Oss naar ontwerp van KCAP

28 juli, 12:31

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

27 juli, 2:42

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

Gisteren, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap