Peter de Clercq Zubli overleden

1 oktober 2014, 14:34
Architect Peter de Clercq Zubli is 20 september jongstleden overleden. Dat laat het bureau ZZDP Architecten weten.

Peter de Clercq Zubli, geboren in 1932, werd in 1966 compagnon bij het architectenbureau van Piet Zanstra en Ab Gmelig Meyling. Na het vertrek van Zanstra in 1980 leidde hij samen met Hans van den Oever het Architectenbureau Zanstra, De Clercq Zubli, Van Den Oever en Partners, beter bekend als ZZOP. Tegenwoordig noemt het bureau zich ZZDP Architecten.

Anticiperen op veranderingen
Als geen ander van zijn generatie, zo stelt ZZDP Architecten heeft Zubli de positie van de architect in het krachtenveld van opdrachtgevers en bouwers zien veranderen: van de traditionele bouwheer, die nog leidend was, naar een meer specialistische rol als vormgever tijdens de snelle opkomst van de projectontwikkeling, die gestalte kreeg door de decentralisatie van werkgelegenheid in de grote steden van Nederland.

Zubli anticipeerde op de ontwikkelingen in de commerciële utiliteits- en woningbouw met een steeds verder uitdijende architectenpraktijk. Dit resulteerde in grote aantallen gebouwde woningen en kantoren. Halverwege de jaren '80 heeft Zubli de methode om potentiële huurders te verleiden en te koppelen aan een project volledig geïmplementeerd binnen de bureauorganisatie, aldus ZZDP.

Uit deze periode stamt het consequent en zuiver ontworpen NISSAN (Mexx) Gebouw, dat Zubli loodrecht op de snelweg projecteerde teneinde de zichtbaarheid van het gebouw te vergroten.

Berlijn en Amsterdam
Na een korte afwezigheid aan het einde van de jaren '80 keert Zubli terug en stort zich op de woningbouw, zijn oude liefde. Na de val van De Muur richt hij in Berlijn een nieuwe vestiging op en bouwt een groot aantal woningen en het bureau, nu onder de naam ZZ + P Architecten, veert weer op.

De meest tot de verbeelding sprekende samenwerking noemt ZZDP die van Zubli met bouwer-ontwikkelaar G & S Vastgoed, die lokaal maar zeer dynamisch en grootschalig opereerde. De samenwerking heeft geresulteerd in een breed scala van kantoorprojecten, veelal in het snel groeiende kantorengebied Amstel III in Amsterdam Zuid Oost.

Eind jaren '90 resulteert de jarenlange band in het grote kantorencomplex La Guardia Plaza voor uitkeringsinstantie UWV, in samenwerking met SOM (Skidmore, Owings & Merrill).

Met de voltooiing van het 3-toren plan - De Rembrandttoren, Mondriaantoren en Breitnertoren - heeft Zubli in 2004 zijn carrière bij ZZDP Architecten afgesloten. Het bureau bestond toen precies 50 jaar.Bij zijn inspanningen voor het gebied van de Omval aan de Amstel heeft, aldus ZZDP, ook de kroon op zijn enorme oeuvre gezet met De Rembrandttoren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap