Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Architectuur Lokaal ontvangt kwart miljoen

23 juni 2014, 11:49
Het Stimuleringsfonds Creatieve Industrie geeft Architectuur Lokaal een bijdrage van 260.710 euro. De commissie was unaniem positief over het programmaplan ‘Verschil maken’.

De bijdrage is door het Stimuleringsfonds toegekend in het kader van de regeling Meerjarige Programma’s Architectuur, Vormgeving en E-culture voor de jaren 2015 en 2016. Architectuur Lokaal krijgt – als een van vijf organisaties – de volledige gevraagde bijdrage.

Programma’s
De bijdrage wordt, zo geeft Architectuur Lokaal aan, besteed aan programma’s die het opdrachtgeverschap verrijken via het ontwerp. De stichting biedt onder meer een Steunpunt Architectuuropdrachten en Ontwerpwedstrijden, kennis- en netwerkprogramma’s en onafhankelijk advies bij ruimtelijke planontwikkeling.

Ze vroeg de subsidie aan voor programma’s als De Olifantenkooi – een platform voor jonge vakmensen in de bouw – en De Opdrachtgeversschool – masterclasses voor opdrachtgevers.

Advies
De commissie uit in het advies haar waardering voor de inspanningen en activiteiten van Architectuur Lokaal om goed opdrachtgeverschap te bevorderen. De onderdelen waarvoor de stichting subsidie heeft aangevraagd, zijn volgens de adviescommissie samenhangend en consistent opgezet.

Verder is de adviescommissie positief over de wijze waarop Architectuur Lokaal de problematiek rond aanbestedingsprocedures agendeert en daarbij de juiste personen binnen en buiten de ontwerpsector weet te betrekken. Ze merkt ook op dat Architectuur zich vooral richt op de Nederlandse praktijk, terwijl aansluiting met de Europese context “van wezenlijk belang” is.

Architectuur Lokaal moet zich wat betreft de commissie blijven vernieuwen met het oog op de veranderende praktijk. Ook moet een zekere afstand tot het ambtelijk niveau worden bewaakt. De toekenning van de subsidie kan helpen die onafhankelijkheid te bewaren, menen beide partijen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Elf nominaties voor Arie Keppler Prijs 2026

3 uur geleden

De Playlist: Mees Wijnants houdt van klassieke muziek en queer techno

4 uur geleden

Berninitoren van MIX architectuur vult aan en verrijkt

30 juni, 2:03

Office Overzee zet hergebruikt materiaal in bij kleine kunstenaarsstudio

30 juni, 12:19

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

Vandaag, 09:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30

Brabantse aanvragen elektriciteitsaansluitingen hard gestegen

30 juni, 9:26

Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

29 juni, 2:01

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan