Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: Situatie voor de transformatie ( MVSA Architects)
Copyright: Situatie voor de transformatie ( MVSA Architects)
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects

Topappartementen in oud kantoorgebouw

6 juni 2014, 15:52
In Amsterdam-Zuid wordt momenteel gewerkt aan de transformatie van een voormalig kantoorpand naar woongebouw met appartementen in het topsegment. Het complex MORE, met tien appartementen in het topsegment en een ondergrondse parkeergelegenheid, is ontworpen door MVSA Architects.

De gevel van het uit 1973 stammend pand wordt opengewerkt en krijgt een sterkere verticale geleding, om zo het gebouw beter te laten aansluiten op de negentiende-eeuwse woningen die de Banstraat en omgeving kenmerken.

“Het verticale ritme versterkt samen met de horizontale belijningen de plasticiteit van de gevel en vergroot de ruimtelijkheid binnen de appartementen, met de uitspringende erkers en terugliggende loggia’s”, zegt MVSA Architects.

De meeste gebouwen in de straat hebben een ander soort baksteen. Zo wordt de gevel van MORE bekleed met speciaal voor het project ontworpen keramische stenen. De plint is opgetrokken uit natuursteen en springt soms een beetje terug. Op deze plekken bevindt zich dan een plantenbak.

De appartementen zijn ontworpen als een vrije plattegrond, waarbij ruimtes kunnen worden afgesloten via schuifwanden of paneeldeuren. “Zo kunnen de master bedroom en grote gastenkamer als afzonderlijke vleugels functioneren, net als de kleine gastenkamer die indien gewenst ook voor bijvoorbeeld een hulp in de huishouding is te gebruiken”, zegt MVSA.

De vloer in het gehele appartement is van donker gepolijst natuursteen, wat voor eenheid en rust moet zorgen. De verlichting is door het gehele appartement geïntegreerd in wanden en plafond. De wanden zijn licht en soms helemaal transparant, zoals bij de loggia’s en het terras. Houten elementen, designmeubilair en het aanwezige groen zorgen voor de accenten.

Voorzieningen als een energieneutrale warmte-koudeopslag, een energiedak en de toepassing van duurzame materialen moeten het pand een duurzaam karakter geven. De bewoners krijgen de beschikking over allerlei diensten, zoals een eigen stomerij en klusservice. Eind dit jaar moet het project zijn afgerond.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

Gisteren, 10:51

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

Gisteren, 09:11

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

Gisteren, 13:25

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap