Kantorencomplex Piet Hein Buildings opgeleverd

11 februari 2014, 11:43
Op de Piet Heinkade in Amsterdam is het complex Piet Hein Buildings opgeleverd. Het project met vijf kantoorgebouwen vormt de laatste bebouwing op de kade tussen het centraal station en het Oostelijk Havengebied. Hans van Heeswijk architecten en Dick van Gameren architecten hebben de panden ontworpen.

Piet Hein Buildings markeert de overgang de overgang van de woon-werkfunctie op het overgrote deel van de kade naar de kantoor- en publieksfunctie op de westelijke punt. Er zijn geen woningen in het complex, ook omdat de generatoren van de cruiseschepen die er letterlijk voor de deur liggen ’s nachts meer lawaai maken dan de voor woningen toegestane 35 decibel.

Het complex staat pal naast de Passengers Terminal Amsterdam (PTA) en beschikt aan de waterkant over een grote hal voor touringcars. Passagiers van cruiseschepen kunnen deze terminal via een speciale brug aan kadezijde bereiken.

Natuursteen
Hans van Heeswijk architecten heeft drie van de vijf kantoorvolumes ontworpen, de andere twee die herkenbaar zijn aan de prefab betonnen gevelelementen zijn van de hand van Dick van Gameren architecten. De gevels aan de Piet Heinkade zijn in natuursteen en de volumes aan de binnenhoven met aluminium gevelbeplating bekleed.

Piet Hein Buildings is als één kantoor te gebruiken, maar kan tevens worden opgedeeld in drie zelfstandige gebouwen. Er zijn drie entreehallen (aan de zijde van de stad), die elk zijn gekoppeld aan 9.000 vierkante meter kantooroppervlak.

De kantoren aan de stadszijde staan in bouwblokken van negen lagen en kijken over de spoordijk uit over de stad. Op de begane grond en eerste verdieping is een bedrijfsrestaurant. Boven de ondergrondse, half openbare parkeergarage is een langgerekt bouwvolume van vier verdiepingen kantoren met zicht op het IJ.

Leegstand
De Piet Heinkade is overigens een precaire kantorenlocatie. Met het vertrek van Ahold en Philips is er sprake van forse leegstand, maar ook Piet Hein Buildings is voor een groot deel onverhuurd.

De ontwikkelaar is drie jaar geleden begonnen met bouwen, zonder dat er nog een huurder was gevonden. Inmiddels hebben (naast PTA) belastingadviseur Taxand Nederland en farmacieconcern Teva een deel van het complex gehuurd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

23 januari, 3:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

23 januari, 2:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

23 januari, 1:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

23 januari, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

23 januari, 4:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

23 januari, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

23 januari, 9:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan