Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Daniel Azoulay
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Daniel Azoulay
Copyright: Daniel Azoulay
Copyright: Daniel Azoulay
Copyright: Daniel Azoulay

Pérez Art Museum Miami geopend

6 december 2013, 15:27
Deze week is het Pérez Art Museum Miami (PAMM) geopend. In plaats van een gesloten ‘schatkamer’ voor kunstliefhebbers heeft Herzog & De Meuron een gebouw ontworpen dat zich opent naar de omgeving. De omringende ‘veranda’ dient als openbare ruimte en overgang tussen binnen en buiten.

Het PAMM is ontworpen naar de tropische omstandigheden in Miami. Het is een transparant, haast fragiel bouwwerk geworden dat is overdekt met een riante luifel. Deze zorgt voor de nodige schaduwwerking, terwijl de ramen zijn teruggeplaatst in de gevel om de energiebehoefte voor koeling terug te schroeven.

De aan de luifel hangende planten refereren niet alleen aan de natuur in de omgeving, maar creëren tevens een microklimaat die de overgang van de warmte buiten naar de koelere temperatuur binnen vergemakkelijkt. De ondergrondse parkeergarage wordt op natuurlijke wijze gekoeld en van licht voorzien.

Het gebouw is verhoogd geplaatst op deze parkeergarage, zodat men in het museum de voeten droog houdt in geval van wateroverlast als gevolg van storm. De parkeergage zelf kan worden gesloten in geval van watersnood. De kolommen die de vloer ondersteunen, vloeien vanaf de etage met de hoofdentree als vanzelf over in kolommen die de luifel in de lucht houden.

Vrije hand
De architecten hebben de vrije hand gekregen in de vorm en opzet van de museumzalen, waarna in overleg met het team van curatoren een configuratie is gezocht die optimaal is afgestemd op de omstandigheden. Er zijn vier typen zalen bedacht, variërend van gesloten dozen tot verbindende ruimtes met volledig zicht naar buiten.

Een reusachtige trap verbindt de twee verdiepingen van het gebouw en fungeert tevens als auditorium. Met behulp van geluidsisolerende gordijnen kan de ruimte op verschillende manieren worden ingericht, zodat er lezingen, filmvertoningen en concerten kunnen worden gegeven.

Over de bouw van het museum, dat staat op een terrein tussen de stad en Miami Beach, is drie jaar gedaan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut toont inzendingen finalisten Prix de Rome 2026

Gisteren, 11:58

Van de Ven, Nudus en Buro Sant en Co ontwerpen 265 woningen in Vliertpoort Den Bosch

Gisteren, 10:54

Renovatie stadhuis Gouda krijgt eretitel Meesterrestauratie 2027

12 oktober, 4:22

Opgeleverde Aurora-gebouw van Piet Zanstra tijdens ADE open voor publiek

12 oktober, 2:35

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

15 minuten geleden

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

Gisteren, 13:14

Werelderfgoedcentrum Waddenzee dreigt failliet te gaan

Gisteren, 09:20

Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

12 oktober, 3:31

DNB-president roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

12 oktober, 9:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap