Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Ben McMillan
Copyright: Casanova+Hernandez
Copyright: Casanova+Hernandez
Copyright: v Casanova+Hernandez

Casanova+Hernandez versmelt paviljoen en tuin

6 november 2013, 18:40
In een nieuw park in de Chinese stad Jinzhou heeft het Nederlandse architectenbureau Casanova+Hernandez architects een paviljoen en tuin ontworpen die qua geometrie, materialisering en kleurenpallet in elkaar overlopen.

Een gecraqueleerde, driedimensionale topografie waarin architectuur en landschap als aparte categorieën zijn verdwenen, zo omschrijft Casanova+Hernandez zijn ontwerp voor het Keramiek Museum en de bijbehorende Keramiek Tuin in Jingzhou. Het paviljoen en de tuin zijn opgevat als onderdelen van een continu oppervlak dat is opgebouwd uit in totaal 884 onregelmatig gevormde vlakken.

De algehele topografie heeft het architectenbureau opgevat als een gekleurd mozaïek waarvan de vlakken voor een deel zijn ingevuld met gebroken stukken Chinees keramiek en voor een deel met bloemen. Zowel het keramiek als de bloemen zijn er in vier soorten met ieder een eigen kleur. In de combinatie van cultuur (keramiek) en natuur (bloemen) ziet het bureau de essentie van het stadspark.

“De geometrie van het Keramiek Museum is opgevat als een voortzetting van de gecraqueleeerde geometrie van het park en is uitgevoerd in dezelfde keramische tegels die de bestrating van het park vormen”, verklaart Casanova+Hernandez. “Deze keramische tegels zijn in het gebouw gecombineerd met beglaasde openingen die zich voegen naar de onregelmatige patronen.”

Nieuw park
De Chinese kuststad Jingzhou ligt iets minder dan 500 kilometer ten noordoosten van Beijing en heeft zo’n drie miljoen inwoners. Als onderdeel van een stadsuitbreiding op een nieuwe landaanwinning is een 176 hectare groot park aangelegd, waar momenteel de 2013 Jinzhou World Landscape Art Exposition gehouden wordt. Na de expo zal het park omgevormd worden tot stadspark voor de stadsuitbreiding.

Voor de Expo zijn twintig ontwerpers gevraagd om elk een ontwerp te maken voor het park. Elk van de twintig ontwerpen diende zich daarbij te houden aan dezelfde ronde omtrek. De ontwerpen liggen verspreid door het park. In 2011 won Casanova+Hernandez de prijsvraag voor het Keramiek Museum en bijbehorende Keramiek Tuin voor de Expo. Net voor de zomer is het project opgeleverd.

Tussen Europa en Azië
Globalisering wordt volgens Casanova+Hernandez meestal gezien als een kracht die lokale tradities en identiteiten vernietigt. Volgens het bureau kan globalisering er echter ook voor zorgen dat tradities gecombineerd worden en dat er een nieuwe, hybride identiteiten ontstaan.

In het ontwerp voor het Keramiek Museum en de Keramiek Tuin viert het architectenbureau enerzijds de grotendeels verloren gegane Chinese porcelein-traditie, maar tegelijkertijd ook de Zuid-Europese mozaiek-traditie die bijvoorbeeld in Spanje nog wel voorkomt. Die combinatie van Europese en Aziatische tradities vindt het bureau interessant. Casanova+Hernandez hoopt dat het ontwerp de culturele uitwisseling tussen Oost en West verder zal stimuleren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Heijmans en De Bazaar tekenen overeenkomst voor eerste fase gebiedsontwikkeling

24 januari, 10:55

Bouwvergunning verleend voor Move'Hub bij station Brussel-Zuid

24 januari, 9:15

Shift, Marlies Rohmer en LOLA winnen tender voor campus internationale school in Groningen

23 januari, 2:49

MOKA en LAP winnen tender voor 39 woningen Schipluiden

23 januari, 2:10

Kabinet wil binnen twee maanden met nieuwe stikstofplannen komen

24 januari, 5:30

EIB voorspelt vertragingen in woningbouw door stikstofuitspraak

24 januari, 11:40

Advies aan kabinet: breng warmtebedrijven in overheidshanden

24 januari, 10:22

Inspectie tientallen viaducten om mogelijk verzwakte constructie

24 januari, 9:45

Keijzer: gigantische opdracht voor kabinet na stikstofuitspraken

24 januari, 9:00

Woonbond: meeste gemeenten bouwen te weinig sociale huurwoningen

23 januari, 12:18
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan