Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU

Ontwerp voor Antwerpse hogeschool afgerond

26 juni 2013, 14:14
RAU en het Belgische Stramien architecten en stedenbouwers hebben het ontwerp voor de Campus Zuid van de Karel de Grote Hogeschool in Antwerpen afgerond voor de bouwaanvraag. In het binnenstedelijke onderwijscomplex wordt nieuwbouw gecombineerd met renovatie van bestaande gebouwen.

De nieuwe Campus Zuid van de Karel de Grote Hogeschool komt op het terrein van de voormalige koekjesfabriek Biscuiterie Parein tegenover het justitiepaleis aan de Brusselstraat in Antwerpen. De bestaande gebouwen aan de Ieperstraat en Montignystraat worden gerenoveerd en in de campus geïntegreerd. Aan de Troonplaats komt een nieuwe vleugel met mediatheek en studieplekken met uitzicht op het binnenplein.

In het ontwerp worden de lerarenopleidingen, opleidingen orthopedagogie, sociaal werk, vroed- en verpleegkunde en pedagogie geclusterd. Het binnenplein van de school vormt het hart van de campus en fungeert als schakel tussen de hogeschool en de buurt. Volgens RAU/Stramien wordt de hogeschool een transparant en overzichtelijk gebouw, waar ontmoeting centraal staat: ontmoeting tussen oude en nieuwe architectuur, de school en de buurt, binnen en buiten, student en docent.

Het programma is in negen maanden ontwikkeld in nauwe samenwerking met de opdrachtgever, overheden en vertegenwoordigers van alle gebruikers, aldus RAU/Stramien. De campus krijgt een centrale ontvangstruimte, multi-inzetbare onderwijs- en praktijklokalen, een mediatheek met studielandschap, aula’s, flexibele werkruimtes voor docenten, een sportzaal, cafetaria en boekhandel. Ook komen er parkeervoorzieningen en fietsenstallingen.

Het begin van de bouw is gepland voor medio 2014. Vanaf 2016 biedt Campus Zuid plaats aan 5.500 studenten en 500 docenten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cityförster, PosadMaxwan en gemeente Rotterdam presenteren onderzoeksproject over Carbon-Based Urbanism

4 uur geleden

Expositie over Vlaams Bouwmeesterschap bOb van Reeth

Vandaag, 13:49

BDP ontwerpt multifunctionele accommodatie in Gorssel

Vandaag, 12:26

Provast kondigt bouwstart toren naast centraal station van Rotterdam aan

Vandaag, 10:48

EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

Vandaag, 14:30

Frustratie Zeeland over uitblijven verbetering spoor naar Gent

Vandaag, 11:57

Nieuwe architect-partners bij RoosRos Architecten

Vandaag, 11:03

Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

Gisteren, 16:15

Nog drie tot zes miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

Gisteren, 12:07

Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

Gisteren, 10:27
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan