Thomas Schielke

Drukbezochte eerste dag voor Material Xperience

5 februari 2013, 16:06
Op de eerste dag heeft Material Xperience bijna 2.400 bezoekers getrokken. De organisatie van het materialenevenement op de Internationale Bouwbeurs verwacht deze week zo’n 20.000 bezoekers te kunnen begroeten. Maandag gaf onder meer lichtexpert Thomas Schielke een lezing.

De architect, in dienst van verlichtingsfabrikant ERCO, legde uit hoe het exterieur onder invloed van (kunst)licht steeds meer een sfeerbepaler wordt. “Vroeger had men de neiging om vooral over de ambiance van het interieur na te denken. Anno 2013 zien we dat het exterieur minstens zo belangrijk is. Met de techniek van tegenwoordig kunnen we gevels ontwerpen die oplichten en die zelfs interactief zijn. Dit heeft een enorme invloed op de sfeer.”

Material Xperience is nog te bezoeken tot en met aanstaande zaterdag. Behalve de tentoonstelling biedt het evenement ook een uitgebreid lezingenprogramma. De verwachte publiekstrekker is Enrico Dini, pionier op het gebied van 3D-printen. Zijn lezing vindt aanstaande donderdag plaats.

“Een andere opvallende bijdrage komt van Jan Wurm (Arup Berlijn): een gevel die energie opwekt door middel van algen”, zegt Jeroen van Oostveen, CEO van Materia. De algengevel produceert biogas en is een samenwerking tussen Colt International uit Cuijk, Arup en het Duitse Strategic Science Consult. Naast deze lezing is een model van deze gevel te zien in de tentoonstelling van Materia. Het model is voor het eerst te zien in Nederland.

Verder zijn er lezingen en workshops van de Stichting Living Daylight, Booosting, Hogeschool Amsterdam en het Nederlands Instituut Bouwecologie. Het thema 'The Making Of' omvat de processen en technieken waarmee nieuwe materialen worden ontwikkeld, onderzocht en getest. In de expositie worden onder andere voorbeelden getoond van functie-integratie in materialen zoals 3D-geprinte zonwering, LED-verlichte gevels en transclucente houten wanden.

Klik [hier] voor gratis toegang.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan