Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie
Copyright: Stijnstijl grafie

Popfoyer is ruwe bolster met blanke pit

4 februari 2013, 13:22
Haags poppodium Het Paard van Troje is flink verbouwd, om in te spelen op de veranderde behoefte van het hedendaagse uitgaanspubliek. Stadsgenoten Studio Barbara Vos en Studio TILIA gaven de foyer een stoer en tegelijk geborgen karakter.

Het Paard, zoals het popodium in muziekkringen kortweg wordt aangeduid, is tien jaar geleden door OMA al grootscheeps aangepakt. Het architectenbureau ontdeed Het Paard van zijn doolhof aan gangen, trappen en zalen. Doordat de wensen van de bezoeker ondertussen zijn veranderd, bestond er nu de behoefte aan – naast de twee zalen voor concerten en feesten – een ruimte voor een hapje en een praatje.

Robuuste basis
Het veertigjarig jubileum van het popodium was een mooie aanleiding voor een verbouwing. Studio Barbara Vos en Studio TILIA hebben bij hun ontwerp, dat de naam ‘Ruwe schittering’ kreeg, ingezet op industriële en pure materialen, die in alle eenvoud zijn toegepast. Door sterke elementen uit het oorspronkelijk ontwerp te benadrukken, maken ze de robuustheid van de ruimte weer voelbaar. De betonnen constructie is in een lichte kleur geschilderd en de vloer is afgewerkt met een ruwe bruine composiet. Contrasterende met deze robuuste basis zorgt de vloer van de rookruimte en bar, beide uitgevoerd in gerookt eiken, voor een warme sfeer. Niet dragende wanden zijn bekleed met blank berkenhout.

Ruimtelijk
Gedragen door opvallende gele veren staat de kleine zaal los in de ruimte. Dit beeld wordt versterkt door het gebruik van strijklicht. Samen met de vergrote vide bij de entree zorgt dit voor een sterk ruimtelijk effect bij binnenkomst. De licht gebogen onderzijde van deze zaal is bekleed met dunne geperforeerde stalen platen. Naast het beeld dragen deze platen bij aan verbetering van de akoestiek. Leidingen en kabels lopen in het zicht over de verweerde wanden. Het in kleur aan te passen strijklicht verscherpt het ruwe karakter hiervan. Alle servicepunten zijn bekleed met geborsteld eiken en voorzien van grote letters, geheel in een lichte tint geschilderd. Ook hier laat strijklicht de structuur van het oppervlak zien en maakt het de tekst goed leesbaar. De banken voor de bar en rookruimte zijn vervaardigd uit eikenhouten latten. De luchtzuiveraars en overige klimaatbeheersing zijn alle verwerkt in deze banken. Verplaatsbaar meubilair geeft vrijheid de ruimte in te richten naar de wensen van de avond. De ledverlichting kan in kleur worden aangepast voor de gewenste sfeer. Voor accentverlichting is gebruik gemaakt van stadionlampen en theaterspots.

Crowdfunding
De verbouwingskosten zijn voor een deel op een eigentijdse wijze gefinancierd:
via crowdfunding. Door een aandeel te kopen droeg de koper bij aan de verbouwing van Het Paard van Troje; de namen van de aandeelhouders zijn vereeuwigd in de glazen wand die het café afschermt. De Haagse band DI-RECT heeft de gehele rookruimte in de vorm van aandelen gekocht; op het glas rond de rookruimte staan songteksten van de groep.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

noAarchitecten wint met Het Steen de Grand Prix van de Erich Mendelsohn Award 2026

4 uur geleden

Bouw gestart van woningbouwproject Mason aan Vlaardingenlaan Amsterdam

Vandaag, 14:28

Woonblok door Dok architecten geïnspireerd door karakter Vlissingen

Vandaag, 11:27

Bekijk de beste architectuurfilms tijdens Architectenweb Best Of AFFR 2026!

Vandaag, 09:45

Grote steden luiden noodklok om daklozenproblematiek

Vandaag, 12:22

Woningcorporaties herverdelen woningen rondom Amsterdam

Vandaag, 09:29

Duits-Oegandse architect Felix Holland te gast bij nieuwe editie TALKS

Gisteren, 13:49

Kabinet maakt plannen verdeling geld voor woningbouw bekend

Gisteren, 11:31

Raad van State mist uitleg over grens 500.000 vluchten Schiphol

15 september, 3:05

PBL ziet verduurzaming stagneren, doel 2050 wordt enorme opgave

15 september, 10:25
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap