Copyright: Studio NL - D
Copyright: Studio NL - D
Copyright: Studio NL - D
Copyright: Studio NL - D
Copyright: Studio NL - D
Copyright: Studio NL - D

Die Mügge van Studio NL-D geopend

31 oktober 2012, 17:33
Met een jongerenopleidingscentrum in Hamburg won Studio NL-D de prijsvraag ‘Haus der Projekte’. Het gebouw is onlangs officieel geopend.

De prijsvraag voor het gebouw in de probleemwijk Veddel van Hamburg is in 2008 door de Internationale Bau Ausstellung (IBA) uitgeschreven. Het winnende ontwerp, ‘Die Mügge’ van de Rotterdamse Studio NL-D, heeft de archetypische vorm van een huis. Dit kan metaforisch worden gezien: het opleidingscentrum moet een thuis zijn voor probleemjongeren.

Onder een dak komen verschillende functies van het opleidings- en jongerencentrum samen. Er worden opleidingen verzorgd op het gebied van meubelmaken, botenbouw, autotechniek, koken, muziek en video. De hal van het gebouw, dat aan het water ligt, heeft een industriële uitstraling. Daarmee sluit het aan bij de havenomgeving.

Indeling
Op de begane grond bevinden zich binnen en buiten werkplaatsen, verbonden via een grote roldeur. Een vide verdeelt op de eerste verdieping het gebouw in twee zones. Aan de ene zijde liggen de kantoren en seminarruimtes; aan de andere kant zijn de keuken en gemeenschapsruimte gesitueerd.

De gemeenschapsruimte is ruim en licht. Het terras biedt zicht over de haven en de wijk Veddel. De studio’s voor muziek, video en fitness zijn direct onder het dak gesitueerd en hebben een eigen entree. Alle functies zijn via de brede stalen buitentrap met elkaar verbonden.

Draagconstructie
Ruggengraat vanhet gebouw is de kraanbaan met de hijsinrichting. Hiermee kunnen boten en materialen over het hele werkvlak worden getransporteerd. De kraanbaan heeft een betonnen draagconstructie, die ook de uitkraging over het water mogelijk maakt. De betonconstructie is bovendien het fundament voor de stalen systeemhal.

Gevels
Studio NL-D heeft de gevels aan zowel de binnen- als de buitenzijde bedekt met golfplaten, die door houten regels op afstand worden gehouden. Ertussen bevinden zich de folies en het isolatiemateriaal. Zo is bij een minimale wanddikte een maximale isolatie gerealiseerd, aldus de architecten.

Bij het terras, de balkons en de trapbalustrade is tussen de geveldelen ledverlichting geplaatst. Door hier aan de binnenzijde translucente polycarbonaatplaten te gebruiken, wordt het gebouw in het donker indirect aangelicht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

Gisteren, 14:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

Gisteren, 12:22

Glazen façade van MVRDV siert flagshipstore in Beijing

Gisteren, 10:00

Stadsbalkon Groningen moet plaatsmaken voor groene voorzijde station

14 januari, 3:44

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

Gisteren, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Gisteren, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan