Spies dreigt toezichthouders corporaties

27 september 2012, 15:01
Minister Liesbeth Spies (Wonen) gaat consequenties verbinden aan falend toezicht op woningcorporaties. Dat zei ze donderdag in Utrecht op een lustrumviering van de Vereniging van Toezichthouders in Woningcorporaties (VTW) in Utrecht.

Financiële uitglijders, te hoge beloningen voor bestuurders, dadendrang en overmoed bij ook kleinere corporaties, bestuurs- en integriteitskwesties. Het is welletjes geweest, vindt ook de bewindsvrouw al langer. Ze wil dat de toezichthouders op de corporatiewereld er een flinke schep bovenop gaan doen .

Ze moeten scherper, kritischer, onafhankelijker en verantwoordelijker te werk gaan. Spies of haar opvolger zullen de toezichthouders daarbij op de voet volgen, zo liet de bewindsvrouw weten. Als haar duidelijk wordt dat het intern toezicht bij een corporatie faalt, zal ze niet aarzelen een commissaris te schorsen en desnoods diens ontslag te bevorderen via de Ondernemingskamer, dreigde Spies.

Gevolgen voelen
De toezichthouders moeten durven te oordelen en af te rekenen, stelde ze. Ze moeten het bestuur en elkaar kritisch aanspreken. En als een bestuurder niet wil luisteren, dan moet de bestuurder daarvan de gevolgen voelen, niet de toezichthouder.

Hoewel Spies de VTW prees voor verbeteringen die de club al tot stand heeft gebracht en het volgens haar bij de meeste corporaties gewoon allemaal goed gaat, stelde ze vast dat het aantal incidenten bij corporaties toch zo groot is geworden, dat de hele sector in een kwaad daglicht is komen te staan.

Het beeld dat in de corporatiewereld voornamelijk incompetente of zichzelf verrijkende bestuurders en falende commissarissen werken, klopt volgens de minister niet, maar staat veel mensen in ons land nu wel zo voor ogen.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

MVRDV en Orange Architects ontwerpen vooruitlopend op de wederopbouw van Oekraïne

Gisteren, 17:05

Wubben.Chan ontwerpt woongebouw nabij Marconiplein

Gisteren, 11:41

Studio A Kwadraat + OMA en Schools by Circlewood winnen competitie voor eerste Innovatie Partnerschool in Weesp

Gisteren, 10:58

Een thuiskomen voor Bedaux de Brouwer Architecten

28 november, 2:30

Vastgoedinvesteerder Signa vraagt uitstel van betaling aan

Gisteren, 15:31

Feesttoerist ook na Stay Away-campagne aangetrokken tot Amsterdam

Gisteren, 12:19

PvdA'er Henk Nijboer moet sociale agenda in aardbevingsgebied vormgeven

Gisteren, 09:57

Duits energieconcern RWE steekt 55 miljard in duurzame projecten

28 november, 4:06

Frankrijk maakt stranden, parken en bossen rookvrij

28 november, 2:48

Stedelijk Museum krijgt eind 2024 weer een beeldentuin

28 november, 11:27
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan